Wzrost ceny BTC w kolejnych latach – czego możemy się spodziewać?

0
873

Globalna pandemia koronawirusa sprawia, że nasz świat istotnie się zmienia. Rozprzestrzeniający się na całym świecie wirus z problemu z zdrowotnego przekształci się w poważny kryzys gospodarczy, prawdopodobnie największy kryzys od 100 lat.

Dlatego możemy zauważyć, że już teraz poszczególne kraje starają się szukać rozwiązań, dzięki którym będą w stanie doprowadzić do sytuacji, w której będzie można jakoś ograniczyć skutki zbliżającego się kryzysu. Pojawia się jednak pytanie czy podejmowane działania okażą się skuteczne.

Niektórzy ekonomiści zaczynają zauważać, że władze w poszczególnych krajach prawdopodobnie nie wyciągnęły właściwych wniosków i popełniają taki sam błąd jaki miał miejsce przy ostatnim kryzysie w 2008 roku, dlatego czeka nas poważny problem na rynkach finansowych. Problem ten ma jednak nie dotyczyć waluty wirutalnej, mianowicie BTC, która podobnie jak kruszce ma zyskać na kryzysie – czy faktycznie tak będzie?

Zmiany na rynku finansowym – trudna przyszłość

Nie tak dawno pojawił się opublikowany przez GlobalMacro Investor specjalny raport, z którego dowiadujemy się, że rynek finansowy ma przed sobą ponurą przyszłość. Dyrektor generalny wspominanego podmiotu, który był autorem tego raportu podkreśla., że światowe rynki miały swoje słabości, które właśnie przez koronawirus zostały uwidocznione. Tym samym musimy się liczyć z tym, że rynek finansowy będzie miał poważne problemy w kolejnych latach. Dla wielu ekonomistów jego przyszłość jawi się ponuro.

Liczne problemy czekające emerytów

Jak podają analitycy marcowe spadki na giełdach miały istotny wpływ na amerykański system emerytalny i mogą powodować poważne szkody, które jeszcze przez długi czas będą zauważalne. Wielu specjalistów uważa, że poza osobami zakażonymi do tych, którzy najbardziej będą odczuwać kryzys należy zaliczyć osoby należące do powojennego wyżu demograficznego. Obecnie są to osoby, które żyją na emeryturze i w wyniku spadków na giełdzie straciły one oszczędności, które miały być szansą na godziwą jesień życia dla tych osób.

Silniejsza pozycja złota i BTC

Autorzy wspominanego raportu wskazują, że na zbliżającym się kryzysie zyska BitCoin i złoto. Szacuje się, że w kolejnych kilku latach cena złota może zwiększyć się nawet pięciokrotnie. Mimo, że jest to sporo, to jednak to właśnie dla waluty BTC przewiduje sie jeszcze bardziej świetlaną przyszłość. Pojawiają się szacunki, które zakładają, że cena BTC może w kolejnych latach wzrosnąć nawet do poziomu 1 miliona dolarów.

W tym miejscu autorzy raportu podkreślają, że BTC to nie tylko waluta, ale solidnie zbudowany system finansowo – księgowy, który nie powstanie inaczej niż w ramach algorytmu kryptograficznego. Tym samym ma być to przyszłość dla naszego systemy wymiany i możemy się spodziewać, że rynek finansowy szukając stabilizacji będzie opierał się na tego typu rozwiązaniach. To ma zaś sprawić, że najstarsza wirtualna waluta będzie nieustannie zyskiwać na wartości.

Leave a reply