WWF oraz ConsenSys stworzyli platformę blockchainową.

0
559

ConsenSys, a więc startup blockchainowy został założony przez dokładnie współzałożyciela ETH (Ethereum) Josepha Lubina oraz także WWF, a więc World Wildlife. Fund uruchomili wspólnie platformę o nazwie Impactio, która zapewnić ma o wiele większą przejrzystość jeśli chodzi o kwestię filatropii.

Zgodnie z ogłoszeniem dokładnie z 24 września bieżącego roku nowe partnerstwo pomiędzy WWF, a ConsenSys zaowocowało świetną platformą, która jest oparta na blochchainie Ethereum – Impactio. Zaprojektowana ona została do nadzorowania jak i także finansowania projektów, które dotyczą pozarządowych organizacji.

WWF + ConsenSys = Impactio

Osoby jak i także firmy, które korzystają z Impactio zgłaszać swoje projekty powinny. Co więcej przedstawiając cele jasne, które dotyczą takich aspektów jak nierówności społeczne, zrównoważony rozwój, środowisko naturalne czy też kraje rozwijające się. Wszystko to ma być w pełni zgodne dokładnie z 17 celami rozwoju zrównoważonego ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych).

W części kolejnej procesu kuratorzy otrzymują tak zwane tokeny Impactio w swoim cyfrowym portfelu.

Sama platforma zaś korzysta z systemu, który jest oparty na badaniach ConsenSys, które dotyczą rejestru TCR (Token Curated Registry). Ma on dokładnie pomóc w samej selekcji projektów o naprawdę wysokim tak zwanym potencjalne sukcesu. W kolejnym kroku zachodzi etap prezentowania wszelkich pomysłów swoim sponsorom potencjalnym.

Tokeny tak naprawdę dłużą wspieraniu oraz także niejako głosowania. To wymaga od kuratorów użycia właśnie tokenów w ramach poparcia tego właśnie projektu. W ten sposób tłumaczą to twórcy. Z kolei zaś kuratorzy, którzy zakwestionować chcą tenże projekt muszą postawić identyczną liczbę tokenów. Ostatecznie w razie gdy innych kuratorów nie ma, którzy by się sprzeciwili projektowi, to projekt zostanie ujawniony oraz zatwierdzony. To właśnie w dalszym kroku darczyńcy decydują o samym finansowaniu. W razie wszelkich zastrzeżeń kuratorzy zakwestionować mogą tenże projekt.

Według współzałożyciela ConsenSys Social Impact – Robby-ego Greenfielda naprawdę wiele organizacji non-profit się stara pokazać, że wykorzystuję efektywnie swoje własne fundusze.

W rzeczywistości badania prawniczej firmy Nolo wykazało, że pomiędzy 75, a 85 procent z 220 000 organizacji przebadanych non-profit rozdysponowuje niewłaściwie swoje wydatki.

Gracze z branży aktualnie przyjmują blockchaina w filantropii

Przedsiębiorca oraz także założyciel AidCoin jak i także platformy CharityStars – Francesco Nazari Fusetti wcześniej powiedział Cointelegraph, że charytatywne organizacje utrzymyać muszą kontakt ze wszelkimi darczyńcami przez cały czas trwania tego projektu oraz także aktualizować dane na temat właśnie nowych milowych kamieni, które osiągnięte zostały.

Dodał także, że dodanie finansowych danych oraz dowodów płatności pomaga zdecydowanie stworzyć całą historię sukcesu. Jednak tylko dzięki kryptowalutom oraz blockchainowi dążyć możemy do zapewnienia przejrzystości pełnej w zakresie wykorzystywania środków.

Leave a reply