Walmart wykorzysta blockchain do śledzenia dostaw krewetek indyjskich

0
621

Gigant amerykański detalicznego handlu Walmart ogłosił, że razem w zasadzie z technologiczną firmą IBM przeprowadzi jak najbardziej pilotaż, w którym zostanie wykorzystana technologię blockchain bezpośrednio do śledzenia dostaw krewetek od producenta indyjskiego Andhra Pradesh.

Wszystko to mam miejsce w ramach projektu IBM Food Trust. Ta platforma pozwala nam na udostępnienie przez weryfikację informacji o samym produkcie jak i także śledzenie danych oczywiście w rzeczywistym czasie. Dodać na pewno należy, że Walmart współpracuje z IBM firmą. Jak wygląda ta współpraca? Na czym współpraca ta polega? Chodzi tak naprawdę o zakres poprawy samej przejrzystości łańcuchów dostaw żywności dokładnie od roku 2017. Obecnie detalista amerykański się skupia na wzmocnieniu samego zaufania klientów do owoców morza.

Krewetki bezpośrednio na blockchainie

Technologia wszystkim znana blockchain wykorzystana zostanie bezpośrednio do śledzenie krewetek pochodzących do rolników indyjskich do detalistów zagranicznych. Dodać warto, że Stany Zjednoczone tego eksportu pochłaniają aż czterdzieści sześć procent. Niestety same łańcuchy dostaw owoców morze często bywają niezmiernie złożone, przez to właśnie wzrasta sama nieufność, co do samej jakości produktów dostarczanych. Blockchain tutaj odgrywa rolę kluczową. Ta technologia tak naprawdę pozwoli dostawcom indyjskim krewet spełnić jakże surowe normy żywieniowe amerykańskie.

Wiceprezes do spraw korporacyjnych w Walmart – Paul Dyck niezmiernie ciekawie się wypowiedział o całej tej sytuacji. Blockchain jak najbardziej jest w stanie przynieść wszelkie korzyści zarówno rolnikom lokalnym jak i także właśnie producentom. Ta technologia pomoże nam w przekształceniu żywnościowego systemu, gwarantując tym samym jakość produktów możliwie najwyższą.

Pierwszy pilotaż

Musimy mieć na uwadze, że chociaż będzie to pierwszy pilotaż tego typu, który zostanie przeprowadzony we współpracy z hodowcami indyjskimi krewetek. Na pewno powinniśmy także dodać to, że IBM Food Trust wykorzystany już został dużo wcześniej do projektu podobnego. W maju już pisano o tym, że SSP, a  więc Sustainable Shrimp Partnership dołączyć już do ekosystemu tejże platformy, aby także za pomocą właśnie blockchaina zyskać dużo większą przejrzystość samą w sobie w łańcuchach owoców morza.

Gdy poszperamy sobie w sieci, to na pewno znajdziemy masę innych informacji, które naprawdę okażą się dla nas jako dla pasjonatów rynku ogólnie rzecz biorąc kryptowalut niezwykle ciekawe oraz interesujące. Jak widzimy na załączonym obrazku blockchain wchodzi do bardzo różnych dziedzin naszego życia. Następuje wszystkiego rozrost, a więc robi się coraz bardziej ciekawie. Musimy także zauważyć, że dziedzina jaką ogólnie są kryptowaluty jest dziedziną naprawdę bardzo szybko rozwijającą się. Rynek kryptowalut naprawdę nas zaskakuje i to z dnia na dzień. Musimy zatem być jak najbardziej zawsze na czasie.

Leave a reply