W roku 2020 rozchwytywani będą specjaliści do spraw technologii blockchain

1
625

Sama znajomość technologii blockchain znalazła się obecnie na szczycie lisy docenianych najbardziej umiejętności w bieżącym roku. Świadczą o tym chociażby badania, które zostały przeprowadzone przez LinkedIn, a więc międzynarodowy społecznościowy serwis, który jest ukierunkowany na kontakty zawodowe oraz biznesowe.

Jakie tematy będą poruszane w tym artykule? Zajmiemy się kwestią wzmożonych poszukiwań ekspertów do sprawy blockchain oraz także przedstawimy top 10 umiejętności, które naprawdę warto nabyć.

Poszukiwani eksperci do spraw technologii blockchain

Wcale nie tak dawno na blogu LinkedIn ukazała się stworzona specjalnie lista umiejętności miękkich oraz twardych, które mają dosyć spore, jak nie ogromne znacznie dla firm, które poszukując dla siebie pracowników. O ile umiejętności miękkie skupiają się na tym, jak dokładnie pracujemy, to jednak umiejętności twarde przenoszą się już płaszczyznę tego, nad czym konkretnie pracujemy.

Wśród twardych umiejętności na prowadzenie znacznie wyszła znajomość specyfiki blockchaina. Eksperci z tejże dziedziny wraz z biegiem czasu będą coraz to bardziej rozchwytywani. Bowiem wzrosła już nie tylko sama świadomość na temat tejże technologii, ale również zapotrzebowanie na jej konkretne wdrożenie.

Pewnego rodzaju wyznacznikiem trendów stały się głównie decyzyjne umiejętności, które w tym wypadku są oparte na danych. Z uwagi na to, że ich firmy gromadzą jak i także analizują coraz to większą właśnie liczbę informacji, to potrzebują ludzi jak i także narzędzi, które by im pomogły nad tym wszystkim zapanować, a do tego także stymulowałyby na tym polu dalszy ich rozwój.

Obiecane TOP 10 umiejętności, które naprawdę warto nabyć

W roku 2020 osobami bezrobotnymi na pewno nie będą eksperci, którzy się skupiają na samej technologii blockchain, sztucznej inteligencji, analizie danych, cloud compitingu, analizie biznesowej, partnerskim marketingu, projektowaniu UX, informatyce naukowej, sprzedaży czy też produkcji wideo.

W zasadzie to po raz pierwszy w historii sama znajomość blockchaina tak wysoko się znalazła. W tym momencie należy wtrącić, że ta technologia nie skupia się tylko i wyłącznie na samych kryptowalutach, ale również stanowi iście nowatorski sposób na przechowywanie, autoryzację, sprawdzanie jak i także przenoszenie danych. LinkedIn również podkreślił, że niewielka część osób w ogóle się specjalizuje w tym zakresie. Właśnie dlatego trwa walka o ekspertów z tejże branży.

Nie da się ukryć, że nasz świat cały czas ewoluuje. Pracodawcy poszukują prawdziwych talentów, które im pomogą w prowadzeniu technicznej architektury, projektowaniu, a do tego także dostarczaniu systemów w chmurze, chociażby takich jak Microsoft Azure. Co więcej analiza danych staje się także naprawdę bardzo ważna. To na jej podstawie są podejmowane najlepsze decyzje dla danej firmy oraz dla jej przyszłości. Jak widać na załączonym obrazku warto się rozwijać jak i także swoje umiejętności.

1 comment

Leave a reply