USDS jest obecnie dostępny w Algorand oraz umożliwia ponad tysiąc transakcji na sekundę.

0
694

Łańcuch blokowy Algorando

Deweloperzy USD Coin (USDC) w sposób nieustanny próbują znacznie zwiększyć wykorzystanie oraz także ulepszyć sam zasób. Ostatnim z ruchów tejże sieci jest przeniesienie majątku do blokowego łańcucha Algorando. To właśnie tam umożliwi nam wykonanie ponad tysiąca operacji w mniej, aniżeli sekundę przy zachowaniu wszelkich kosztów.

Dzisiaj miało miejsce ogłoszenie Center Consortium. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że Algorand jest oficjalnym blokowym łańcuchem dla USD Coin. USDC obecnie jest dostępny w Algorand MainNet. Przynosi o wiele większe ulepszenia skalowalności, jak i także wydajności, aby pomóc w obsłudze przypadków rozszerzających się USDC.

W swoim oświadczeniu z dnia 9 września bieżącego roku Algorand ogłosił w swojej specjalnej sekcji wiadomości, że jego blokowy łańcuch także co ciekawe obsługuje stablecoin USD Coin (USDC). Tak naprawdę to od teraz sieć główna USDC dostępna będzie Algorand, który w pierwszej warstwie jest właśnie w sieci Ethereum, oferując całkiem nowe korzyści dla samej waluty.

Poprawa wydajności oraz skalowalności stablecoina

Wprowadzeniu w Algorand monety towarzyszy na pewno znacząca poprawa samej skalowalności oraz także wydajności stablecoina w celu stworzenia sieci globalnej płatności, która dostępna jest dla wszystkich konsumentów. Ta właśnie waluta jest używana coraz częściej. Tym samym pomnaża się jej wolumen o trzy w ciągu jedynie sześciu miesięcy i to na całym świecie. To właśnie dlatego rozszerzenie na różnego rodzaju łańcuchy bloków jest niezbędne, aby oferować nadal wydajność optymalną. Jest to niezmiernie ważne. Musimy także mieć świadomość, że razem z pojawieniem się Algorand został on ulepszony. Dzięki temu otrzymaliśmy możliwość wykonywania ponad tysiąca operacji na sekundę w sposób stabilny. Prędkość ta w czasie operacji pozwala w pełni na przeniesienie waluty do całkiem nowych przypadków użycia. Chodzi o zakupy regularne w sklepach, z uwagi na jej natychmiastową reakcję.

Musimy mieć na uwadze także kolejną niebywale ważną zaletę hostingu USDC właśnie w Algorandzie. Chodzi o nic innego jak o niskie prowizje, które są oferowane bezpośrednio przez sieć. Obecnie sieciowe prowizje wynoszą już 1/20 centa na jedną operację. Od razu musimy zaznaczyć, że jest to nieistotne całkowicie, ale jednak sieć pracuje nad wdrożeniem takich innowacji, które nam umożliwiają skalowanie wydajności tej od ośmiu do dziesięciu razy w stosunku do warstwy obecnej 1.

Warto przeczytać jeszcze więcej o tym, jak Elrond rozwija się nadal, aby tylko dotrzeć do eGLD na Bitfinex oraz Crypto.com, uznać możemy to za niesamowicie interesujące. Warto zapoznać się z tematem, aby żadne istotne informacje nas nie pominęły. Chcąc działać z kryptowalutami musimy nie tylko znać podstawy teoretyczne, ale bieżące tematy nie powinny nas zbyt dziwić. Są to bardzo ważne kwestie. Tematy są ciekawe, a więc nudzić się nie będzie nikt z nas. To jest akurat pewne.

Leave a reply