Sony dokonało inwestycji w blockchainową platformę Tokenów

0
697

Międzynarodowa grupa Sony dokonała właśnie inwestycji w platformę Securitize. Wszystko odbyło się przy udziale funduszu venture capital SFV GB L.P, który to jest współzarządzany zarówno przez Sony Financial Ventures (SFV), jak i Global Brain. Natomiast Securitize jest podmiotem obecnym na rynku blockchain, której zadanie polega na wspomaganiu firm w emisji tokenów.

Carlos Domingo, czyli zarówno CEO Securitize, jak i współtwórca projektu wypowiedział się na temat wspomnianej inwestycji. Jego zdaniem zaangażowanie Sony jest jednoznaczne z faktem, że Securitize jest istotnym graczem na rynku aktywów cyfrowych. Jednocześnie nawiązana współpraca sprawi, że firma znajdzie wśród grona innych podmiotów, które inwestują w cyfrowe papiery wartościowe będące zapewne przyszłością rynków kapitałowych o zasięgu globalnym.

Kilka słów o SFV

SFV to część Sony Financial Group, czyli grupy związanej z usługami finansowymi której siedziba mieści się w Tokio. W jej skład wchodzą między innymi spółka holdingowa Sony Financial Holdings jak również jej spółki zależne takie jak:

  • Sony Life Insurance
  • Sony Assurance
  • Sony Bank
  • Sony Payment Services
  • Sony Lifecare.

Podmiot zajmuje się między innymi inwestycjami w start-upy oraz firmy z terenów Azji, Ameryki Północnej czy też Europy. SFV aktywnie angażuje się w wspieranie rozwoju przełomowych technologii takich jak sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy oraz robotyka.

TOP 50 blockchainowych jednorożców, czyli najlepsze firmy blockchain

Junji Nakamura, czyli dyrektor odnosi się do współpracy nad wspomnianym projektem tłumacząc, że Securitize wykorzystuje zastosowanie technologii blockchain w celu tworzenia innowacyjnych aktywów.

Warto wspomnieć, że firma matka, czyli Sony zastanawia się nad wykorzystaniem technologii blockchain w szerokim zakresie. Między innymi do procesów zarządzania prawami cyfrowymi (DRM). W dalszym ciągu trwają rozważania nad wykorzystaniem wspomnianych rozwiązań w produkcie PlayStation 5.

Japońskie realia związane z tokenami

Tokeny emitowane przy zastosowaniu technologii blockchain są obecnie uważane za kolejny milowy krok w świecie inwestycji. W ujęciu czysto praktycznym są reprezentacją praw do aktywów typu:

  • akcje spółek
  • nieruchomości
  • obligacje
  • fundusze

oraz całej masy innych produktów.

Ideą przyświecającą Securitize jest zmodernizowanie rynków kapitałowych. Ma się odbyć na drodze niesienia pomocy podmiotom które chcą uczestniczyć w emisji cyfrowych papierów wartościowych. Jak wiemy charakteryzują się one istotnymi atutami jeżeli chodzi o płynności oraz wygodę i swobodę ich obrotu.

TikToka rozpoczął właśnie pracę na blockchainie oraz na Al

Ostatnia inwestycja Sony ilustruje jednoznacznie, że społeczeństwo rynku japońskiego jest coraz bardziej zainteresowane oraz otwarte na tokeny. Warto również podkreślić fakt, że Monetary Authority of Singapore, czyli singapurski bank centralny poinformował o iSTOX. Zgodnie z założeniami ma to ona być jedną z pierwszych na całym świecie platformą służącą właśnie do handlu stokenizowanymi papierami wartościowymi.

Leave a reply