Poparcie Europejskiej Agencji Kosmicznej wobec technologii blockchain!

18 września 2019 roku pojawił się oficjalny komunikat w prasie. Świadczył on o tym, że SpaceChain Europejska Agencja Kosmiczna udzieliła poparcia projektowi związanemy z wykorzystaniem blockchaina w technologii satelitarnej.
SpaceChain co to właściwie jest?
SpaceChain jest platformą. Głównym jej celem jest uzyskanie takiego połączenia technologii kosmicznej z blockchainem, które umożliwiłoby utworzenie pierwszej na świecie opartej na open source sieci satelitarnej. Open source oznacza otwarte oprogramowanie. Powstanie tego projektu szacuje się na 2017 rok. Z góry założono, że musi nastąpić dopuszczenie użytkowników do tworzenia a także uruchamiania wszelkich funkcji w przestrzeni kosmicznej. Oficjalna strona SpaceChain zawiera informację odnośnie systemu operacyjnego, szczególnie, interesującym jest to, że ma być on dostępny dla wszystkich z dowolnego miejsca na świecie. Blockchain jest w tym wypadku bardzo ważny, umożliwia on dokonywanie operacji w sposób bezpieczny a także niezmienny. Platforma nakłada na siebie również obowiązek usunięcia barier a także umożliwienia światowej współpracy w przestrzeni kosmicznej.
Program ESA Kick-start w jaki sposób działa?
Oferta wsparcia finansowego dla wszystkich przedsiębiorstw bez względu na branżę, które mają w zamiarze wykorzystania przestrzeni w celu wprowadzenia w życie inowacyjnych usług komercyjnych zapewnia ESA Business Applications & Space Solutions Przez cały rok przyjmowane są wnioski o dofinansowanie. Za sprawą programu, SpaceChain uzyskał finanse na dalsze działania w celu rozwoju własnego projektu.
Projekt Blockchainu w technologii satelitarnej
Przed przejściem do opisu projektu, który został opracowany przez SpaceChain, spróbujemy wyjaśnić na czym polega sama technologia satelitarna. W prostych słowach można przyjąć, że jest to zasięg, który jest osiągany przez stosowanie konstelacji satelitów umieszczonych na orbitach.
Rozmieszczenie w ten sposób sieci sprawia, że następuje powiększenie się bezpieczeństwa w transmisji kryptowalut a także w inteligentnych kontraktach. Na dzień dzisiejszy powstał system źródłowy, który można określić jako otwartoźródłowy. W przeciągu ostatniego roku testom zostały poddane dwa węzły blockchainowe.
Jest to dla nas ogromny zaszczyt. Otrzymujemy wsparcie ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej. Aktualnie istnieje niski poziom zapewnienia bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chodzi o przemysł fintechu. Ma to swoje konsekwencje polegające na utrudnieniach w osiąganiu pełnego profesjonalizmu i zaufania. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać ten problem. Naszą wizję bezpieczeństwa zamierzamy przedstawić wszystkim partnerom w UE i Wielkiej Brytanii
– takiej wypowiedzi udzielił Zee Zheng będący współzałożyciel SpaceChain a także pełniący w nim funkcję dyrektora generalnego.
Za sprawą SpaceChain został opracowany specjalny portfel. Posiada on pewien schemat, opierający się na dwóch bądź większej liczbie podpisów. Dodatkowe podpisy odbywające się naziemne doprowadzają do końca transakcji zapewniając bezpieczeństwo środków nawet, gdy wystąpią nieoczekiwane awarię w łączności. O rozszerzaniu współpracy z ESA w temacie gospodarki kosmicznej wspomina Jeff Garzik będący aktualnym dyrektorem ds. spraw technicznych w SpaceChain. Dodaje on, że według niego takie rozwiązanie kilku podpisów zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
Podobne zdanie ma Nick Trudgen pracownik SpaceChain, pełniący funkcję dyrektora ds. handlu. Według jego wypowiedzi firma ma w zamiarze podjąć współpracę z Deimos Space UK czyli z spółką, oferującą wiedzę specjalistyczną o systemach lotu a także segmentu naziemnego. Posiada ogromną wiedzę również z zakresu orientacji sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej. Według Trudgena jest to idealny kandydat na biznesowego partnera.
Niezbędne informację odnośnie Europejskiej Agencji Kosmicznej
Nazwą: Europejska Agencja Kosmiczna określa się międzynarodową organizację. Zrzesza ona aż 22 państwa. Ich celem jest badanie kosmosu. Dodatkowe zadania to wspieranie sektora kosmicznego. Wprowadzenie nowych innowacyjnych rozwiązań jest bardzo ważne, stąd program ESA Business Applications & Space Solutions, pomaga on w pozyskaniu finansów w tym celu, a także skraca czas ich wprowadzania. Według danych finansowych, przekazane pieniądze to suma 400 milionów euro. Pozwala to na zachowanie dystansu pomiędzy konkurencją powstałą na światowym rynku. Rywalizacja firm odbywa się przede wszystkim w zakresie komunikacji satelitarnej.