Pierwsze dziecko w Brazylii posiadające akt urodzenia w blockchain

0
574

1 września portal o nazwie Cointelegraph Brasil poinformował o urodzeniu się pierwszego dziecka w Brazylii, które dokument aktu urodzenia zarejestrowany został tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu technologii właśnie blockchain. Wspomniana technologia blockchain znajduje coraz więcej różnych zastosowań w dziedzinach bardzo różnych, które są związane z publiczną administracją.

Jak poinformował portal Cointelegraph, to właśnie Alvaro de Medeiros Mendonca to jedno z pierwszych dzieci w Brazylii, które mają akt urodzenia, który jest zarejestrowany wyłącznie właśnie w technologii blockchain, bez absolutnej potrzeby zgłaszania tego w urzędzie stanu cywilnego.

Według prasowych informacji, rodzice dziecka zaproszeni zostali przez szpital do udziału w projekcie Growth Tech spółki technologicznej w partnerstwie z IBM. Waldyr Mendonca Junior – ojciec dziecka powiedział, że właśnie technologia blockchain uczyniła sam proces rejestracyjny dziecka nowo narodzonego o wiele, wiele szybszym. Całość zajęła mniej, a niżeli 5 minut.

Rejestracja

Rejestracja odbyła przez poprzez specjalną platformę o nazwie Growth Tech’s Notory Ledgers. Ta platforma świadczy usługo notarialne cyfrowe. Założyciel tejże firmy Hugo Pierre powiedział, że startup poszukał nowego rozwiązania, aby zapewnić o wiele lepszą samą wydajność rejestrowania dokumentów aktów urodzenia.

Rischioto Carlos z IBM wyjaśnił, że sam proces rejestracyjny dzieci składa się dokładnie z trzech etapów. Pierwszy etap to stwierdzenie, że dziecko urodziło się żywe. Takie zaświadczenie musi być wystawione przez szpital. W kolejnym kroku rodzice tworzą cyfrową tożsamość na platformie. Po tym kroku informacja jest wysyłana bezpośrednio do notarialnego biura. Wszystko to kończy się procesem rejestracyjnym. Rischioto powiedział, że platforma wyeliminuje skutecznie wszelkie przeszkody biurokratyczne w procesie rejestrowania ułożeń i będzie on o wiele bardziej wydajny jak i także transparentny.

Musimy wspomnieć, że w roku 2018 w grudniu informowano w Indiach o pierwszym dziecku, które akt urodzenia zarejestrowany został właśnie w technologii blockchain.

Ostatnimi czasy portal o nazwie Times of India poinformował o dziecku, które otrzymało akt urodzenia, który był zabezpieczony przez technologię blockchain. Według informacji mediów indyjskich, dziewczynka miesięczna z Kalkuty – Divit Bivani, była pierwszą obywatelką Indii, która posiada akt.

Technologia blockchain ogólnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Brazylii. 1 września portal o nazwie – Cointelegraph Brasil również poinformował, że władze Sao Paulo zamierzają korzystać jak najbardziej z blockchain w ramach projektów, które dotyczą publicznych prac. Na celu ma to poprawę samej efektywności dostępu wszelkich stron zainteresowanych do danych, które są związane z projektami. Do tej pory pomimo znaczących publicznych inwestycji na budowę dróg i mostów, wiele uległo zamknięciu z racji złego stanu technicznego.

Prezes spółki Constructivo – Marcus Grandeiro, który ma się tym przedsięwzięciem zająć poinformował, że w rejestrze właśnie blockchain zgromadzone będą dane, które dotyczą wszelkich budowlanych prac w mieście. Zaś dane, które dotyczą projektów trwających będą dostępne w pełni online, aby ułatwić podejmowanie decyzji stronom zainteresowanym. Wszelkie niezbędne dokumenty oraz zarządzanie nimi dostępne będzie w rzeczywistym czasie w zasadzie z dowolnego miejsca.

Leave a reply