Obliczeniowa moc sieci Bitcoina znacznie wystrzeliła

0
633

Wygląda na to, że wielu górników chińskich zakończyło migrację coroczną z Suchuan, a sam wskaźnik obliczeniowej mocy Bitcoina wzrósł już o ponad czterdzieści procent w ciągu dwóch dni.

Obliczeniowa moc BTC znacznie wystrzeliła

Obliczeniowa moc Bitcoin (z angielskiego hash rate) wzrosła już o około trzydzieści procent w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin, co, jeśli utrzymane zostanie, sugeruje nam, że może wkrótce nastąpić bardzo poważna korekta trudności. Według Caoinwarz, moc obliczeniowa Bitcoina obecnie wynosi 157,5 eksahashów na jedną sekundę (EX/s) po bardzo krótkim skoku powyżej 160 EH/s. W chwili prasowej informacji moc obliczeniowa Bitcoina wzrosła o czterdzieści dwa procent w ciągu dwóch dni. Tenże ogromny skok widać doskonale na grafice poniższej.

Jakie są tego powody?

Skok tak naprawdę jest następstwem spadku gwałtownego obliczeniowej mocy pod koniec miesiąca października, który wielu analityków przypisuje samemu końcowi pory deszczowej w Sichuan (chińskie centrum wydobywcze). Szacuje się także, że tania oraz obfita energia wodna w prowincji przyciąga około osiemdziesięciu procent chińskich górników w deszczowej porze. CoinShares w grudniu oszacowało, że Suchuan odpowiadać dokładnie za pięćdziesiąt cztery procent globalnej wydobywczej działalności.

Jason Deane – analityk Quantum Exonomics spekulował, że taki nagły wzrost mocy obliczeniowej BTC oznaczać może, że wielu górników chińskich zakończyło migrację właśnie z Sichuan oraz przywróciło działalność w całkiem innych ośrodkach lokalnych wydobywczych, jak Mongolia Wewnętrzna oraz Xinijian.

Trudność zdecydowanie skoczy do góry

Nagły wzrost wydobywczej aktywności sugeruje, że siec odczuje prawdopodobnie kolejną zmianę istotną trudności. Wzrost poważny trudności w górę nastąpiłby razem z rosnącymi zmartwieniami górników spoza Chin, którzy to się cieszyli zyskami zwiększonymi po widocznej migracji październikowej z Sichuan, która by spowodowała 16 procentową korektę trudności. Jest to druga korekta co do wielkości w całej historii Bitcoina.

CBD i bitcoin sprawdź więcej – KupCBD.PL

Leave a reply