Nowe narzędzie do tokenizacji. Microsoft ogłasza Azure Blockchain Tokens

0
657

Nie da się ukryć, że Microsoft zdaje sobie sprawę doskonale  z potencjału samego blockchaina oraz także stale swoje usługi rozwija. Chodzi oczywiście o usługi, które są oparte na tejże przełomowej technologii. Microsoft Azure, a więc chmurowa usługa jest oczywiście oparta na blockchainie. Właśnie otrzymała całkiem nowe narzędzia tokenizacji oraz także zarządzania danymi.

Całkiem nowe narzędzia dla wszystkich użytkowników Microsoft Azure

Na blogu oficjalnym Microsoft Azure, a więc gigant rynku IT ogłosił całkiem nowe narzędzie do tokenizacji jak i także narzędzie do zarządzania danymi właśnie na blockchainie.

Celem samego Azure Blockchain Tokens jest samo uproszczenie tworzenia jak i także zarządzania tokenami zgodnie z branżowymi standardami. Firma także zapewni gotowe szablony do zastosowań typowych oraz udostępni samą galerię szablonów, które są utworzone przez partnerów to jednak dodane będą w niedalekiej przyszłości. – Jak za kilka lat będzie wyglądać branża blockchain?

Dzięki usłudze nowe, zaoferować mogą klientom rozwiązanie kompleksowe do naprawdę łatwego tworzenia oraz zarządzania tokenami dla cyfrowych lub fizycznych zasobów przy pośrednictwie właśnie Azure Blockchain Token, a także samo rozwiązanie do zarządzania siecią blokchain przy pomocy Azure Blockchain Service. W ten sposób pisze o tym Microsoft.

Kolejne ważne informacje o drugim narzędziu

Z kolei zaś drugie narzędzie opisywane, a więc menedżer danych blockchain zaprojektowane zostało do tego, aby móc umożliwić użytkownikom przechwytywanie danych właśnie na blockchainie, a do tego także ich transformację oraz deszyfrowanie, jeśli są one zaszyfrowane oraz dostarczanue ich do naprawdę masy źródeł. Zgodnie ze wszelkimi zapowiedziami, to nowa funkcjonalność znacznie upraszcza. O co dokładnie chodzi? Chodzi o nic innego jak o uciążliwe zadanie, które polega na integracji aplikacji istniejących z danymi, które są przechowywane na blockchainie. – Blockchain szansą na znaczne korzyści dla rolników

Musimy także wiedzieć i mieć świadomość, że kilka dni temu firma Microsoft ogłosiła także tokeny niezamienne Azure Heroes, mające na celu nagradzanie całej społeczności programistów. Za wszelkie działania pozytywne dla społeczności, użytkownicy śmiało będą mogli otrzymać kolekcjonerskie przedmioty pod postacią chociażby borsuków komiksowych, ale w formie tokenów właśnie na blockchainie Ethereum. – Projekt DAOBet właśnie uruchamia mainnet

Jak widzimy te wszelkie nowe narzędzia zapowiadają się całkiem interesująco. Jednak na pewno u wielu osób pojawiają się wątpliwości. W zasadzie to nie pozostaje nic innego jak tylko przekonanie się o pewnych działaniach na własnej skórze. Wówczas możemy się ustosunkować do danej opinii oraz wyrazić swoją. Jedno jest pewne – blockchain jest naprawdę imponujący oraz daje szansę wielu osobom na naprawdę świetne inwestycje. Można także wymyślić wiele innych innowacji, jak to właśnie poczynił Microsoft. Cieszmy się z tych ulepszeń, ponieważ to wszystko jest dla nas. Możemy z tych innowacji korzystać i naprawdę być niezmiernie zadowolonym.

 

Leave a reply