New Balance wchodzi do świata blockchain z Cardano

0
725

Technologia blockchain została wykorzystana przez markę New Balance. Działanie to miało na celu uwierzytelnienie produktów firmy. Gwarancją powodzenia tej operacji ma być wsparcie projektu kryptograficznego o nazwie Cardano. Jest to całkowicie zdecentralizowany projekt kryptograficzny, który bazuje na oprogramowaniu w wersji otwartej. Został wydany oficjalny komunikat w tej sprawie. Dokonała tego firma przeprowadzająca badania Input Output Hong Kong (IOHG)

Input Output Hong Kong ogłasza, że New Balance użyje blockchain Cardano

Według Charlesa Hoskinsona, który pełni funkcję dyrektora generalnego IOHK, amerykańska marka New Balans skorzysta z blockchaine Cardano. Będzie miało to na celu zwiększenie wiarygodności wśród swoich dotychczasowych i przyszłych klientów.
Łańcuchy bloków ułatwiają dostęp do weryfikacji wiarygodności produktów, które klienci zamierzają nabyć. Chodzi głównie o ich pochodzenie, a tym samym jakość.

Uwierzytelnianie produktu w przypadku tak znanej marki, jaką jest New Balance, można śmiało uznać za kluczowy element ogólnej strategii. Ma to ogromne znaczenie, z uwagi na ogromną ilość trafiających do sprzedaży, podrabianych produktów. Są to głównie odzież i obuwie.

Rosnąca popularność technologii blockchain wśród przedsiębiorców

New Balance to nie jedyna firma, która zainteresowała się wprowadzeniem technologii blockchain w łańcuchach dostaw. Popularność tej metody stale wzrasta, co widać po rosnącej liczbie zainteresowanych nią firm.

Korzyści wynikające z wdrożenia takiego rozwiązania dostrzegła niedawno firma Walmart. Opracowała ona, w oparciu o blockchain, własny system kontrolowania i śledzenia żywności.

Z technologii tej korzysta także firma Penfolds oraz znana wszystkim sieć supermarketów Carrefour.

Kilka słów o Blockchain Cordano

Technologia Cordano, na której zastosowanie zdecydowała się firma New Balance, to projekt o charakterze zdecentralizowanym i kryptowalutowym. Jego działanie oparte jest na oprogramowaniu typu otwartego.

Projekt ten ma jedną zasadniczą cechę, czyli otwartość. Dzięki temu właściwie każdy może się przyczynić ku jego rozwojowi. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiednich kompetencji oraz specjalistycznej wiedzy. Dodatkowym atrybutem programu jest także wielowarstwowa struktura.

Cardano to technologia mająca na celu stworzenie sieci o charakterze zdecentralizowanym. Musi ona gwarantować oszczędność energii oraz odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. Są to główne i najważniejsze założenia projektu.

W celu osiągnięcia zamierzonych postanowień wdrożono algorytm o nazwie Proof-of-Stake, który został uzupełniony o dodatkowe elementy.

Algorytm ten opiera się na kilku założeniach. Po pierwsze wyszczególnia tak zwane epoki oraz szczeliny, inaczej zwane slotami. Stanowią one jednostki czasowe dla jego działania (epoka trwa 21 6000 słów, a slot 20 sekund). Po drugie wypłaty są realizowane co epokę lub wprost proporcjonalnie do ilości monet zgromadzonych na jej początku. Innym sposobem jest realizacja wypłat zgodna z liczbą slotów, w których trakcie wybierany jest lider sieci węzłów.

Leave a reply