Najważniejsze kryptowalutowe giełdy skupione w jednym miejscu.

0
437

LCX

Giełda Security Tokens

Docelowo LCX zgodnie z zamysłem twórców ma się stać jedną z pierwszych giełd licencjonowanych security tokens. Będzie częścią regulowanego rynku cyfrowych aktywów.

Co więcej ma powstać także platforma STO. Będzie ona służyła do emitowania, przechowywania, jak i także handlu tokenizowanymi papierami wartościowymi, kryptowalutami oraz także pozostałymi cyfrowymi aktywami. Obecnie trwa także proces pozyskiwania akceptacji wszelkich nadzorujących organów.

Najważniejsze kryptowalutowe giełdy skupione w jednym miejscu

LCX jest innowacyjnym projektem, który zasługuje na szczególną uwagę. Skupia on całą grupę rozwiązań interesujących w jednym miejscu. Chodzi o terminal, który zapewnia dostęp do piętnastu różnych giełd poprzez zalogowanie się na jednej z nich.

Narzędziem kluczowym jest specjalny terminal LCX. Tworzy on platformę zaawansowaną kryptograficznego handlu, która jest dostępna w zasadzie na wszystkich giełdach głównych w ramach jednego interfejsu.

Sam początek

Pomysłodawcą oraz twórcą projektu jest Monty Metzger. Był on nieusatysfakcjonowany ilością dostateczną rozwiązań dla inwestorów profesjonalnych oraz systemami dotychczasowymi, które są oparte na blockchainie. Poprzez dłuższy czas poszukiwał czego, co by spełniło jego oczekiwania. Tak właśnie w roku 2017 zrodził się pomysł na LCX. Pomysł ten co ciekawe został spisany na serwetce.

Misja

Misją główną jest wyznaczenie nowych dróg ogólnie dla technologii blockchain w finansowej branży. Tym samym nowa giełda ma się stać jednym z pierwszych oraz zgodnych pod względem regulacyjnym ekosystemów, które są oparte na technologii blockchain, która dedykowana jest inwestorom profesjonalnym. Projekt koncentrował się będzie jednak przede wszystkim na kryptowalutach, jak i także aktywach fiat. LCX dąży do tego, aby się stać liderem w obszarze rozwiązań blockchain. Klientom swoim będzie oferować bardzo szeroką gamę produktów oraz także usług finansowych, które będą powiązane z kryptowalutami, a również takich, z których skorzystać będą mogli wszyscy uczestnicy rynku tradycyjnego.

Korzyści

Dzięki już wspomnianemu terminalowi LCX będzie możliwe zarządzanie całym cykle życia kryptograficznych aktywów na jednocześnie kilku platformach. Platforma ta pozwoli także na emisję bardzo różnych tokenów finansowych aktywów oraz zarządzanie emisją – security token.

Aby móc w pewien sposób ustandaryzować obrót security token został stworzony zdecentralizowany protokół noszący nazwę „The Lichtenstein Protocol”.

Funkcjonowanie LCX dodatkowo będzie wsparte modułami bezpieczeństwa specjalnymi oraz także technologicznymi rozwiązaniami KYC oraz AML.

Token LCX

W ramach LCX uruchomiony zostanie Token LCX narzędziowy. Użytkownicy wykorzystywać będą go mogli do uiszczania wszelkiego rodzaju opłat za usługi, które są świadczone poprzez platformę, takie jak sama subskrypcja terminala, powiernicze usługi oraz także transakcje wymiany.

Musimy przyznać, że wszystko zapowiada się niezmiernie zachęcająco. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Leave a reply