Najnowsze telefony LG będą wyposażone w blockchain

0
620

Twórcy najnowszych smartfonów nie przestają zadziwiać z pomysłowością i funkcjonalnością urządzeń. Obserwacje rynku telefonów, przedstawiają, że blockchain stanowi kolejny ważny element, w który powinien być wyposażony smartfon. Takie rozwiązanie zastosowały już dwie firmy: Samsung oraz HTC. Do informacji publicznej, została przekazana informacja, że blockchain ma być wykorzystany także przez LG.

Czy LG będzie wyposażone w blockchain?

Kluczowe informacje w tej sprawie przekazał w niedzielę serwis IT Chosun. Firma LG zakończyła właśnie etap, w którym poszukiwała do współpracy firmy blockchainowe oraz zdecentralizowanych aplikacji. Model, wkrótce będący dostępny w sprzedaży, w swoich parametrach będzie posiadał aktywny blockchain. Nie jest znana dokładna data prezentacji. Firma nie przedstawiła terminu, ale przedstawia, że jest do tego gotowa i wkrótce odbędzie się premiera najnowszego smartfonu.

Jeden z pracownik LG, który został poproszony o ustosunkowanie się do przedstawionych informacji, wyjaśnił, że ten zapowiadany model telefonu stanowi odpowiedź LG na innowacje zapowiadane przez Samsung.

Na światowym rynku, bardzo dużo się mówi o wieloletniej rywalizacji pomiędzy dwoma firmami stacjonującymi w Seulu. Samsung jako pierwszy przedstawił projekt obejmujący także blockchain. Było to w momencie uruchomienia Blockchain Keystore, czyli portfela kryptowalutowego. Samsung, na odpowiedź LG nie musiał długo czekać. Wręcz natychmiastowo, rozpoczęto badania związane z blockchainem. Podjęto także rozmowy w związku z nawiązaniem współpracy z osobami, które tworzyły już aplikacje oparte na tej technologii.

LG rozpoczął prawne działania już w lipcu. Wówczas, zawnioskował w urzędzie patentów w Korei i w Stanach Zjednoczonych. Jego wodzącym celem jest wytworzenie portfela kryptowalutowego. W trakcie tej produkcji pojawia się ogromna ilość obaw i trudności. Największym problemem, według pracownika LG,  jest wprowadzenie blockchaina do smartfonów, który nie będzie się powtarzał. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w przeszłości. Samsung wprowadził na rynek składany smartfon, na co w odpowiedzi LG wyprodukował model telefonu z podwójnym ekranem. Każda z firm chciałaby osiągnąć pozycję lidera oraz wyróżniać się na rynku innowacyjnymi pomysłami.

Nastąpi decentralizacja ekosystemów smartfonów?

  • Wprowadzenie blockchaina do smartfonów, tworzonych przez LG, jest dopiero w początkowej fazie. W przeciwieństwie do LG, Samsung jest o wiele dalej posunięty z pracami. W zeszłym tygodniu, przedstawił informację o nawiązaniu współpracy z Ground X. Przedmiotem umowy jest wprowadzenie na rynek blockchainową wersję rozsławionego smartfona Samsunga – Galaxy Note 10. Wiele osób z zaciekawieniem czekają na premierę tego nowego, nadzwyczajnego telefonu.

Bezdyskusyjnie,to właśnie Samsung zwycięża w tej rywalizacji pomiędzy tymi dwoma firmami. Może być także określony jako trendsetter w połączeniu blockchaina ze smartfonami. Wprowadzane zmiany oraz udogodnienia stanowią inspiracji LG.

Leave a reply