Liczba firm izraelskich, które wdrażają blockchain wzrosła o 30%

0
624

W zasadzie to liczba wszystkich firm izraelskich, które wdrażają wszelkie rozwiązania, które są oparte zarówno na samej technologii blockchain jak i także firm, które wykorzystują kryptowaluty wzrosła aż o trzydzieści dwa procent w roku minionym

O czym dowiemy się z tego artykułu? Na pewno będziemy mogli zapoznać się z jakże owocnymi wynikami. Do tego przekonamy się, że Izrael jest miejscem przyjaznym dla blockchain.

Jakże owocne statystyki

Zgodnie z raportem, który został opublikowany przez stowarzyszenie izraelskie Bircoina w 2019 roku w Izraelu funkcjonowało już aż sto pięćdziesiąt aktywnych firm, które są związane z blockchainem jak i także kryptowalutami. Pod koniec roku 2018  było już ich z kolei aż sto trzynaście. Musimy także zaznaczyć, że tylko i wyłącznie sześćdziesiąt trzy z nich przetrwały aż do dnia dzisiejszego. Z kolei informacje o pozostały są niedostępne.

Pomimo, że statystyki te nic nie mówimy o samej liczbie pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach owych, stwierdzono, że w roku 2019 uległa ona znacznemu zmniejszeniu w porównaniu do roku 2017 oraz roku 2018 i to bez podawania liczb konkretnych. Większość firm bowiem zatrudnia jednak nie więcej, a niżeli dziesięć osób.

Z raportu także wynika to, że większość pośród firm właśnie z branży blockchaina to tak naprawdę startupy, które działają nie więcej, a niżeli 3 lata. Przy tym około trzydzieści procent przedsiębiorstw działających aktywnie do dziś, powstała właśnie w roku 2017.

Cena aktualna Bitcoina

Jeśli jednak chodzi z kolei o samo źródło finansowania to czterdzieści cztery procent firm tego typu działających w Izraelu w biznes wkładało własne fundusze, z kolei zaś czterdzieści dwa procent pozyskało od inwestorów środki.

Izrael, jako przyjazne miejsce dla blockchaina

Zgodnie z raportem o nazwie – Doing Business 2019, który został opracowany przez Bank Światowy, to Izrael się znajduje dokładnie na czterdziestym dziewiątym miejscu jeśli chodzi o łatwość prowadzenia biznesowego indeksu. Wszystkich pozycji tak naprawdę jest sto dziewięćdziesiąt.

Dokładnie w ubiegłym roku w miesiącu sierpniu pojawiły się informacje o tym, że oddział izraelski Ministerstwa Finansów, a więc MF dążył do niczego innego, aby tylko przyśpieszyć sam proces pozyskiwania licencji dla firm, które są oparte na fintechu oraz blockchainie. Władze dokonały wielu wyliczeń. Wyliczenia te niezmiernie nas mogą zaskoczył. Na pewno jednym z nasuwających się wniosków jest ten, że zwiększona znacznie zostanie sama konkurencyjność.

Nie da się ukryć, że kryptowaluty rozwijają się w wielu państwach. W jednych krajach cieszą się ogromną popularnością, a w jeszcze innych kryptowalut chcą zakazać. Co jak co, ale różnorodność świata nas bardzo zaskakuje. Na pewno do niektórych postulatów władz w danym państwie jest nam bliżej, a do innych naprawdę jest nam dalej. Jakie mamy zdanie o tym wszystkim co dzieje się w Izraelu? Pewnie zdania są mocno podzielone.

 

Leave a reply