Które kraje najlepsze są na rozpoczęcie projektów blockchaina?

Rozkwit Bitcoina zrobił więcej, a niżeli tylko walutową rewolucję. W zasadzie to firmy na całym świecie badały potencjał samej technologii blockchain w bardzo różnych sferach. Nie tylko firmy mały się starają wprowadzić innowacje blockchain. Wiele firm także zaczęło wynurzać kryptowaluty w ekosystemie.
Raje kryptowalutowe
Różne podejścia regulatorów jak i także rządów stworzyły coś, co określane było jako kryptowalutowe raje. Wiele narodów staje się przyciągnąć projekty w typie blockchain czy też fintech. Mają nadzieję, że wykorzystują rewolucję potencjalną finansową do wzmocnienia własnych planów. Wiele spośród tych rajów powstaje w krajach mniejszych. Chodzi o takie miejsca jak Bermudy, Malta czy też Szwajcaria.
Znaczenie regulacyjnych ram
Podczas gdy ludzie, którzy trochę czasu spędzili w blockchainowej przestrzeni krzywo patrzą na przepisy, które są częścią niezbędną ewolucji samej technologii. Niektóre z firm przeszły wręcz do samowolki. Zaczęli budować firmę bez ograniczeń. Tak naprawdę tyko po to, aby ustawodawca te zaległości nadrobił. Jednak niektóre firmy wdzięczne są za budowanie firmy w przestrzeni, która regulowana jest oraz także ma określone łatwo granice do naśladowania. Szwajcaria to kraj, który zaczął budować regulacyjne ramy dla projektów blockchain.
Dolina Krypto – Szwajcaria
Stany Zjednoczone mogą mieć Dolinę Krzemową, ale to właśnie Szwajcaria chce mieć wersję 2.0 w miasteczku Zug. Zanim jednak Zug skupiać zaczął uwagę swoją na kryptowalucie, Szwajcaria dążyła do tego, aby się stać testowym środowiskiem w typie fintech.
Ogromna Malta
Dla Szwajcarii największą konkurencją jeśli chodzi o przyciąganie firm blockchain prawdopodobnie jest mała wyspa śródziemnomorska Malta. Spojrzenie na wszelkie nagłówki gazet, które krążą wokół samej Malty tylko nam pokazują wzrost imponujący liczby firm, które na wyspie są oparte o fintech oraz blockchain. Malta była obrońcą najgłośniejszym jeśli chodzi o Binance, a więc największą na świecie giełdę kryptowalut. Także się zdecydowała otworzyć na Malce biuro z uwagi na budowlaną presję w Japonii.
Papiery wartościowe, swoboda oraz wolność w Stanach Zjednoczonych
Stany Zjednoczone odgrywają naprawdę bardzo ważną rolę w kryptowalutowych ekosystemach jak i także blokowych przy czym większość projektów pochodzi z USA – jest to dokładnie 16% wszelkich globalnych ICO.
Wielka Brytania – definicja tokena ICO
Na przykład na Malcie oraz Szwajcarii, które ustanawiają zrozumiałe jak i także solidne definicje dla ICO, krypto oraz blockchain, Stany Zjednoczone identycznie jak Wielka Brytania mają o wiele bardziej przepisy niejednoznaczne, które dotyczą aspektów różnych ekosystemy, ponieważ zastanawiają się nadal nad tym, jak chcą bardzo w to wejść.
Pączkowanie narodów mniejszych
Inni, a więc Liechtenstein, Estonia czy też Bermudy wszystko robią, co jest w ich mocy, aby władzę kryptowalutową wydrzeć za pomocą własnych przepisów jakże przyjaznych. Bermudy przedstawiły niedawno plany wprowadzania zmian do bankowej ustawy w celu ustanowienia nowej klasy banków, które oferują usługi organizacjom lokalnym blockchain oraz fintech. Estonia to jeden z krajów, które próbują od jakiegoś czasu sprawić, aby Blockchain był naprawdę mile widziany. Rząd posunął się nawet do samej cyfryzacji usług swoich za pomocą samej technologii blockchain. To jakby niedocenienie potencjału blockchain ułatwiło budowanie startupom własnych projektów innowacyjnych.
Wciąż jest jednak miejsce do wyboru
Oczywiste jest na pewno to, że nie ma standardu globalnego, który firmom pozwala wybrać miejsca, które dla nich są najbardziej odpowiednie. G20 jak najbardziej może chcieć zebrać wszelkie dany o kryptowalutach, aby zjednoczyć siły potencjalnie w zakresie samych regulacji, ale się wydaje, że wciąż ma do przejścia długą drogę. W zasadzie to nawet nie ma pewności, że się wszyscy zgodzą. Jak widać na załączonym obrazku wcale nie jest to wszystko takie oczywiste jakby mogło się nam wydawać.