Kandydat na Prezydenta w USA – Głosowanie na Blockchainie

0
649

Nadchodzi czas wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jeden z potencjalnych prezydentów USA przedstawił swoje rozczarowanie faktem pominięcia głosowania opartego na blockchainie. Wskazał, że możliwe jest stworzenie równoległego sposobu do głosowania tradycyjnego, który sprawi, że większa część społeczeństwa wykaże zaangażowanie w los Stanów Zjednoczonych. Ta metoda ma znacznie poprawić funkcjonowanie demokracji.

Kim jest ten człowiek?

Modernizację systemu głosowania zaproponował Andrew Yang, który jest  44-letnim przedsiębiorcą. Pochodzi z Tajwanu. O swojej kandydaturze na to prestiżowe stanowisko poinformował już dwa lata wcześniej. Andrew Yang jest założycielem organizacji non-profit Venture For America. Jej celem jest wprowadzenie na rynek pracy absolwentów studiów wyższych, co później umożliwia im znalezienie zatrudnienia w prężnie rozwijających się firmach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Andrew Yang swoją kampanię prezydencką prowadzi wyłącznie przy pomocy Internetu, wykorzystując przy tym portale tj.: Reddit, Twitter, Facebook. Działalność w social media nawiązuje do przedstawianych przez niego poglądów. Na liście swoich postulatów, które ściśle odzwierciedlają wykorzystanie zaawansowanych technologii, przedstawia m. in.: utrzymanie aktualnych regulacji na Wall Street, uznanie mediów społecznościowych jako narzędzia publicznego czy też likwidację automatycznych wiadomości telefonicznych. Przedstawione postulaty określa jako “kapitalizm skoncentrowany na człowieku”.

Wybory na miarę XXI w. – głosowanie elektroniczne

Przedstawiony kandydat na urząd Prezydenta USA na tle pozostałych osób wyróżnia się propozycją wprowadzenia możliwości głosowania elektronicznego. Za niedorzeczność uważa wielogodzinne oczekiwanie na możliwość oddania głosu na wybranego kandydata w 2020 roku. W rzeczywistości rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest odstanie w długiej kolejce, aby poprzeć danego kandydata w dniu wyborów, jednak nie można powiedzieć, że one nie występują. Ponadto, z innych względów przewiduje się, że ta idea odniesie sukces i pozytywnie wpłynie na zaangażowanie społeczeństwa w wybory demokratyczne.

Yang charakteryzuje się zamiłowaniem do nowoczesnych technologii. Znany jest z popierania wykorzystywania innowacyjnych metod oraz wprowadzania rozwiązań na podstawie blockchain, co znacznie tłumaczy przedstawione przez niego plany związane z przyszłością Stanów Zjednoczonych.

Swoje stanowisko, przedstawione w wywiadzie dla Ethereum World News, motywuje poglądem, że głosowanie może odbyć się w sposób pozbawiony wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń hakerskich, mogących wpływać na  ostateczne wyniki decyzji podejmowanych przez lud. Twierdzi, że może odbywać się na smartfonach i aplikacjach na blockchainie, co przyczyni się do poprawy zaangażowania obywateli w funkcjonowanie obywateli z uwagi na przystępność i szybkość oddania głosu. Zaznacza, że wprowadzenie głosowania elektronicznego nie przyczyni się do rezygnacji z obecnie panującego systemu, który nadal pozostanie do dyspozycji obywateli.

Leave a reply