Joe Biden zostaje nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych!

0
712

Wybory w Stanach Zjednoczonych mimo braku oficjalnego ogłoszenia wyników są już przesądzone. Z wystarczającą przewagą elekcyjną zwycięża Joe Biden. Nowy prezydent zapowiedział swój ukłon w stronę klasy średniej zapewniając o planowanej odbudowie „kręgosłupa tego kraju”.

Joe Biden zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA

Nowy prezydent już wkrótce odwiedzi Biały Dom i zmieni obecnego lokatora Donalda Trumpa. Niejednokrotnie zapewniał, że będzie jego przeciwieństwem szczególnie w kwestiach wizerunkowych. W ostatnim przemówieniu ubiegłej nocy (z soboty na niedzielę czasu polskiego) powiedział, że „będę prezydentem, który nie chce dzielić, ale chce łączyć, nie widzi stanów czerwonych i niebieskich, ale widzi Stany Zjednoczone”. To dobry krok w kierunku zjednoczenia narodu, który w czasie kampanii prezydenckiej podzielił się na zwolenników Bidena i Trumpa.

Joe Biden cieszy się głosami ponad 74 milionów Amerykanów i 290 elektorów. Jego przeciwnik uzyskał jedynie 214. Mimo, że oficjalnie nie jest jeszcze prezydentem USA zaplanował powołanie ekspertów ds. walki z koronawirusem. Nie są jednak znane kroki zwalczania negatywnych skutków pandemii COVID-19.

Co ciekawe, przeciwnik Joe Bidena, Donald Trump, nie zaakceptował doniesień o porażce i utrzymuje, że to on pozostanie w Białym Domu. W swoim oświadczeniu zarzuca oszustwa wyborcze mówiąc, że Biden pośpiesznie udaje zwycięzcę i dlatego jego medialni sojusznicy tak bardzo starają się mu pomóc. Twierdzi, że ich działania mają na celu zatuszować prawdziwy wynik i oszustwa jakich się dopuścili. Pewne jest to, że Donald Trump zaskarży wynik elekcji do Sądu Najwyższego. Najbliższe tygodnie będą w Stanach Zjednoczonych bogate w medialne przepychanki i liczne dyskusje. Czas pokaże czy okrzyknięty już nowym prezydentem Joe Biden rzeczywiście nim zostanie. Komentatorzy amerykańskiej sceny politycznej porównują tę sytuację do walki o Biały Dom przez Al Gore’a i George’a W. Busha kiedy to niestarannie przygotowane karty do głosowania w stanie Floryda były zdaniem Demokratów oszustwem mającym zdecydowany wpływ na sfałszowanie wyników.

Co Joe Biden planuje wobec kryptowalut na rynku amerykańskim?

Po ostatnich zapewnieniach Joe Bidena o pochyleniu się nad koniecznością wprowadzenia skutecznych rozwiązań zwalczających negatywne skutki COVID-19 można domniemywać, że nowy prezydent nieprędko zajmie sie kwestiami kryptowalut. O tę kwestię zapytał go prawnik Compound Finance Jake Chervinsky, niestety jedyne co mógł przekazać, to to że trzeba śledzić jego kroki, a szczególnie nazwiska, które będą sygnować kolejne kluczowe stanowiska. Zainteresowani losem kryptowalut muszą więc zainteresować się działaniami nowego prezydenta elekta.

Kup produkty CBD z bitcoin na Cbdolejki.com.pl

Leave a reply