Jedna z chińskich kopalni zajmujących się wydobyciem walut cyfrowych stanęła w płomieniach.

0
485

Jedna z chińskich kopalni zajmujących się wydobyciem walut cyfrowych stanęła w płomieniach. Hash rate Bitcoin (BTC) na poziomie poprzedzającym jego ostatni halvingu

Po ostatnim halvingu najstarszej waluty cyfrowej, czyli Bitcoina (BTC) hash rate odnotowała gwałtowny spadek. W rezultacie 50% spadku rentowność, aż 30% koparek używanych do wydobycia wspomnianej kryptowaluty jest obecnie w trybie offline. Zaowocowało to zdecydowanym spowolnieniem tempa transakcji oraz generuje zdecydowanie wyższe koszta związane z ich przeprowadzaniem.  CoinMetrics poinformowało 14 czerwca bieżącego roku, że hash rate Bitcoina (BTC) zaczyna bardzo powoli odrabiać straty… Podana informacja zbiega się z niepokojąca plotką mówiącą o tym, że jedna z chińskich kopalni zajmujących się wydobyciem walu cyfrowych stanęła w płomieniach.

Jedna z chińskich kopalni zajmujących się wydobyciem najstarszej waluty cyfrowej Bitcoin (BTC) uległa destrukcji

Zgodnie z informacjami podanymi przez BlockBeats, czyli czujnego obserwatora chińskiej sceny walut cyfrowych, pewna chińska kopalnia Bitcoin (BTC) posiadająca tysiące koparek została całkowicie zniszczona w ubiegły piątek w następstwie szalejącego pożaru :

W ubiegły piątek w godzinach wieczornych doszło do pożaru w dużej kopalni zajmującej się wydobywaniem Bitcoin (BTC) w chińskim mieście. Wspomniane zdarzenie spowodowało całkowitą destrukcję tysięcy koparek służących do wydobywania najstarszej waluty cyfrowej. Śledztwem zajęły się lokalne władze oraz policja”

Warto podkreślić, że wspomniany wcześniej BlockBeats stał się ostatnimi czasy istotnym komentatorem wydarzeń toczących się na chińskiej scenie walut cyfrowych. Na łamach prowadzonego konta zostały zamieszczone fotografie aplikacji cyfrowej waluty Chińskiego Banku Centralnego. BlockBeats są też pierwszymi, którzy podali do wiadomości publicznej informację pochodząca od lokalnego chińskiego rządu traktująca w swej treści o potencjalnym zakazie prowadzenia wydobycia walut cyfrowych.

Pożar mający miejsce na terenie chińskiej kopalni kryptowalutowej został potwierdzony przez jednego z użytkowników Weibo. Dokładnie 13 czerwca bieżącego roku zamieścił on nagranie wideo z opisem„Yunnan” i „Bitcoin”. Widać na nim płonący budynek, który do złudzenia przypomina wspomnianą wcześniej kopalnię.

Czy wzrosty hash rate są jakimkolwiek sygnałem dla bitcoinowych byków?

Pożar w chińskiej kopalni to wielce niefortunne zdarzenie. Jednak najprawdopodobniej ma one niewielkie znaczenie w obliczu całego ekosystemu kopania Bitcoin (BTC).

Zgodnie z najnowszymi danymi pochodzącymi z CoinWarz oraz BlockChair, hash rate najstarszej waluty cyfrowej zaczyna odnotowywać wzrosty. Oprócz tego wzrasta także towarzysząca mu trudność wydobycia Bitcon (BTC) i to o jakieś 15%. Zdaniem analityków zajmujących się kryptowalutami oba trendy są bardzo istotne w kontekście ceny najstarszej waluty cyfrowej.

Silne odbicie hash rate Bitcoin (BTC) po jego ostatnim halvingu może być jednoznaczne z faktem, że „kapitulacja górników” odeszła właśnie do lamusa.

Leave a reply