Jakie dokładnie są zalety technologii blockchain?

1
852

Blockchain jest technologią, która podbija świat. Jest to dość niezwykłe chociażby jak sam koncept jakim jest zbieranie w blokach danych, a do tego szyfrowanie ich oraz łączenie w jeden jakże długi łańcuch. W nim każda część zależna jest od poprzedniej. Przynosi naprawdę dobre efekty. Transparentność oraz także bezpieczeństwo to główne argumenty, które przemawiają za tą właśnie technologią. Także może ona być zastosowana w wielu różnych dziedzinach oraz także gałęziach gospodarki.

Otwarte ekosystemy

Otwarte ekosystemy pozwalają każdemu na wniesienie wkładu w platformę, usługę produkt jak i także pracę innej osoby na tej właśnie platformie, usłudze czy też produkcie otrzymywać będzie za swoją pracę nagrody. W świecie Ethereum natknąć się możemy na ekosystemy otwarte w dziedzinie finansowania zdecentralizowanego. Te ekosystemy otwarte są wielowarstwowe oraz wykorzystujące naprawdę inteligentne kontrakty do użyteczności oraz mobilizacji wielu naprawdę prostych rozwiązań w celu stworzenia możliwości wręcz nieskończonych.

Przykładem jest Opyn. Jest to publiczna handlowa platforma, która jest zbudowana na bazie Compound, Ethereum, DAI MakerDAO oraz Uniswap. Rozwiązanie wspomniane ułatwiają życie nie tylko inwestorom. Jest to także ogromne ułatwienie życia dla wszystkich start-upów, które często się borykają z samym problemem znalezienia finansowania. Wiele z nich otrzymuje kredytowe odmowy z banków czy też nie przechodzi bardzo rygorystycznych weryfikacyjnych procesów.

Deweloperzy jako partnerzy

W ekosystemie otwartym programiści, użytkownicy oraz twórcy oryginalni mogą wymieniać, tworzyć oraz także czerpać z wartości wykreowanej. Użytkownicy mają naprawdę większy wybór, a do tego decydują ostatecznie na to co jest ważne. W końcu każda z usług czy też produkt są pod nich robione. Szybkość innowacji samego oprogramowania wzrasta, ponieważ to właśnie programiści używać mogą kodu całkiem innym programistów.

To właśnie tak jak klocki Lego. Nie ważne jest zupełnie to ile różnych zestawów ze sobą zmieszamy, to każdy klocek będzie zawsze pasował do innego. Programiści, którzy korzystają z kodu istniejącego, pod względami wieloma promują produkt oryginalny twórcy, zwiększając sam zasięg marki oraz jej rozpoznawalność. W zamian deweloperzy korzystają z wykwalifikowanej oraz istniejącej już bazy użytkowników, która nauczona doświadczeniami poprzednimi jest nieco bardziej wymagająca oraz także wymusza stworzenie o wiele lepszego produktu czy też usługi. W rezultacie zaufanie się buduje poprzez relację cykliczną pomiędzy wszystkimi stronami.

Gry blockchainowe

Ekosystemy otwarte mają korzyści znaczące długoterminowe, ale jak zaczęło zauważać wiele osób, trudno jest je stworzyć w grach. Używając łańcuchów bocznych czy też centralizując dane, które są dla twórców zewnętrznych najważniejsze, programiście aplikacji zdecentralizowanych znacznie hamują sam rozwój potencjalnych otwarte właśnie ekosystem, które związane są z ich doświadczeniem czy też wizją.

1 comment

  1. New Balance wchodzi do świata blockchain z Cardano 24 października, 2019 at 06:00 Odpowiedz

    […] Technologia blockchain została wykorzystana przez markę New Balance. Działanie to miało na celu uwierzytelnienie produktów firmy. Gwarancją powodzenia tej operacji ma być wsparcie projektu kryptograficznego o nazwie Cardano. Jest to całkowicie zdecentralizowany projekt kryptograficzny, który bazuje na oprogramowaniu w wersji otwartej. Został wydany oficjalny komunikat w tej sprawie. Dokonała tego firma przeprowadzająca badania Input Output Hong Kong (IOHG) […]

Leave a reply