Jak za kilka lat będzie wyglądać branża blockchain?

1
564

Zgodnie z raportem najnowszym rynek urządzeń, które są związane z branżą blockchain w rocznym skumulowanym wskaźniku wzrostu wzrośnie z 218 milionów USD do 1 285 milionów USD w przedziale lat 2019 do 2024. Zobaczmy zatem co się przyczynia do tych jakże szybkich zmian.

Czynniki, które sprzyjają rozwojowi technologii

Motorem głównym, który odpowiada za wzrost na rynku staje się wdrażaniem coraz powszechniejszym technologii blockchain czy też jej implementacji, jaką kryptowaluty stanowią, zarówno przy zarządzaniu łańcuchami dostaw jak i także zarówno w detalicznym handlu. Nie tylko rośnie rynkowa kapitalizacja kryptowalut, ale także sama liczba projektów ICO. Możliwością kluczową, która się przyczyniłaby do rozwoju dynamicznego tejże branży jest akceptacja kryptowalut na kilku płaszczyznach. Oczywiście też występują ograniczenia pewnego rodzaju, hamujące rewolucję, należą do nich niepewne przepisy czy też brak całkowity lub też wiedza nikła w zakresie tym.

Urządzenia blockchain o udziale największym w rynku

Z badań przedstawionych wynika, że to segment właśnie sprzętowych portfeli będzie miał udział największy w rynku urządzeń, które powiązane są z blockchainem w okresie prognozowanym. Dlatego właśnie, że jest to jeden z rodzajów portfeli najbezpieczniejszych, które są przeznaczone do zarządzania walutami wirtualnymi. Po pierwsze one pozwalają holderom na przechowywanie bezpieczne coinów w trybie offline.

Dzięki temu, że portfele o tym typie nie są podłączone stale do Internetu. Samo ryzyko utraty kryptowalut jest niezmiernie niskie. Odporne są one na hakerskie ataki, a do tego wygodne w obsłudze jak i także praktyczne. Do liderów wśród urządzeń tego typu się zaliczają takie firmy jak Trezor czy też Ledger.

Bardzo ciekawe jest także to, że analiza wskazuje na to, że wśród korporacyjnych aplikacji zastosowanie największe do roku 2024 będą miały te, które są oparte na blockchainie. Między innymi się tu wyróżnia urządzenia PoS, które wykorzystywane są w detalicznej branży do przeprowadzenia płatności. Inne z kolei to kryptowalutowe portfele, bramki blockchain czy też bankomaty kryptograficzne są wykorzystywane w takich branżach jak|: podróże, handel, motoryzacja, logistyka, transport czy też hotelarstwo.

Również się oczekuje, że to właśnie APAC (region, który się składa z krajów położonych w części zachodniej Oceanu Spokojnego czy też w jej pobliżu) będzie rynkiem urządzeń największym w okresie prognozowania. Obejmuje on: Indie, Japonię, Chiny, Singapur, Koreę Południową, Australię, Tajlandię, Malezję czy też Nową Zelandię. Bardzo ciekawe jest to, że właśnie Chiny są rynkiem największym wśród wszystkich krajów właśnie APAC. Zakres badań przeprowadzonych między innymi obejmował będzie aplikacje, łączność oraz geograficzne położenie. Dokładnie przeanalizowano cztery regiony główne. Chodzi o RŚ, APAC, Europę oraz Amerykę Północną. Naprawdę robi to wrażenie.

1 comment

  1. Nowe narzędzie do tokenizacji. Microsoft ogłasza Azure Blockchain Tokens 10 grudnia, 2019 at 18:49 Odpowiedz

    […] Celem samego Azure Blockchain Tokens jest samo uproszczenie tworzenia jak i także zarządzania tokenami zgodnie z branżowymi standardami. Firma także zapewni gotowe szablony do zastosowań typowych oraz udostępni samą galerię szablonów, które są utworzone przez partnerów to jednak dodane będą w niedalekiej przyszłości. – Jak za kilka lat będzie wyglądać branża blockchain? […]

Leave a reply