Jak halving przełożył się na obecną sytuację bitcoina?

0
686

Firma analityczna TIE kilka dni temu opublikowała najnowszy raport, w którym znalazły się informacje dotyczące pozytywnych postów na Twitterze dotyczących bitmonety po przeprowadzonym halvingu. Najnowsze badanie pokazało, że sentyment rynkowy do bitcoina znacząco rośnie. Obecnie osiągnął on najwyższy poziom notowany od 2017 roku. Wszyscy eksperci podkreślają, że halving może bardzo pozytywnie wpłynąć na ogólne nastroje na rynku bitcoina. W internecie obserwuje się rekordowe, nienotowane do tej pory zainteresowanie tą najpopularniejszą na świecie kryptowalutą. Cała ta sytuacja może spowodować, że dojdzie do znaczącego odbicia ceny bitcoina do nienotowanych wcześniej poziomów. W dzisiejszym artykule bardzo dokładnie opisujemy, jak halving przełożył się na obecną sytuację bitcoina. Zapraszamy do lektury!

 

Halving powoduje, że nastroje fanów bitcoina są bardzo pozytywne

Eksperci zatrudnieni przez firmę TIE wskazują, że tydzień po zmniejszeniu o połowę nagród przeznaczonych dla górników w sieci bitcoina, inwestorzy są obecnie znacznie pozytywniej nastawieni do tej pierwszej kryptowaluty na świecie, niż kiedykolwiek w przeszłości. Dyrektor generalny firmy TIE, Joshua Frank, podkreślił w rozmowie z Cointelegraph z 18 maja, że średni 30-dniowy dzienny sentyment, czyli liczba pozytywnych opinii w stosunku do opinii negatywnych bitcoina jest prawie najwyższy od momentu, w którym firma zaczęła prowadzić swoje analizy rynku kryptowalutowego.

Oprócz tego, 30-dniowe średnie wolumeny zamieszczanych postów na Twitterze związanych z bitcoinem, także były zdecydowanie najwyższe w historii. W dniu 17 maja pojawiło się na Twitterze aż 31 111 postów, które dotyczyły tej kryptowaluty. Pokazuje to, że zainteresowanie bitcoinem jest naprawdę ogromne. W analizowanych postach używano słów takich jak „bitcoin”, „handel”, „złoto” oraz „halving”.

 

Akcje bitcoina zdrożeją?

Joshua Frank w wywiadzie powiedział również, że rynek w chwili obecnej wygląda „wyjątkowo byczo”. Chodziło mu oczywiście o notowane kursy bitcoinów. Zdecydowana większość używanych przez inwestorów słów na Twitterze w dniu 18 maja miała wydźwięk pozytywny. Internauci podkreślali, że możliwości wynikające z inwestowania w bitcoina pozwalają na zarobienie naprawdę sporych pieniędzy. Oprócz tego, nawet przed zmniejszeniem o połowę nagród przeznaczonych dla górników, firma TIE widziała „umiarkowanie pozytywną oraz silną” korelację między informacjami o halvingu bitcoina a ceną tej kryptowaluty. Wszyscy eksperci są zgodni: kurs bitcoina w ciągu kilku najbliższych miesięcy dalej będzie rósł.

TIE wskazuje, że „podczas gdy halving jest obecnie pozytywnym aspektem dla notowań bitcoina”. Oprócz tego, eksperci wskazują również, że w czasach skrajnej niepewności ekonomicznej inwestowanie w bitcoina to jedna z najlepszych możliwości, która może mocno wpłynąć na zwiększenie kursu bitcoina, czyli pierwszej kryptowaluty na świecie, która od samego początku cieszy się ogromną popularnością oraz zaufaniem wśród tysięcy inwestorów.

Leave a reply