ING Bank opracowuje usługę przechowywania aktywów cyfrowych

0
558

Według doniesień wprost z Reuters bank ING bank mający siedzibę w Amsterdamie pracuje nad specjalną technologią, która mu pozwoliłaby na przechowywanie właśnie kryptowalut.

Niezmiernie ambitne plany ING

Usługa przechowywania aktywów cyfrowych jest podobno jedną z dosłownie kilku inicjatyw, które są związane z blockchainem. Jednak wciąż się znajduje ona na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Bank ING zdradził także, że widzi naprawdę rosnące możliwości w odniesieniu do cyfrowych zasobów, zarówno w przypadku tychże zabezpieczonych jak i także bezpieczeństwa rodzimych tokenów.

Informacyjny portal Cointelegraph się zwrócił do instytucji owej o doprecyzowanie tychże zamiarów. Bank ING nie podał kompletnie żadnych szczegółowych informacji na temat tego właśnie projektu. Zdradził jednak, że jest na pewno w to zaangażowany, aby rozwijać dalej technologię, która się kryje za zasobami cyfrowymi. Wszystko jest po to, aby móc zadbać o komfort klientów swoich oraz się dopasować do ekosystemu wschodzącego – miał on tu zapewne na myśli ogólnie całą branże o nazwie blockchain.

Powiernicze usługi dla kryptowalut?

Sam wzrost popularności krytowalut zmusza niejako finansowe instytucje do podejmowania całkiem nowych wyzwań. Firm te coraz częściej się starają rozwijać technologie własne oraz także różnego rodzaju powiernicze usługo. Na przykład w połowie października tego roku gigant finansowy amerykański – Fidelity Investments uruchomił w pełni usługę, która jest związana bezpośrednio z przechowywaniem kryptowalut. Przygotowania same w sobie zajęły mu mniej więcej rok.

Z kolei w grudniu firma berlińska fintech – solarisBank ogłosiła samo utworzenie zależnej spółki noszącą nazwę solaris Digital Assets, aby w ten właśnie sposób zapewnić rozwiązania z zakresu samego przechowywania cyfrowych aktywów.

Powiernicze usługi opracowane zostały także przez wiodące giełdy amerykańskie kryptowalutowe takie jak Gemini oraz Coinbase.

Rozwiązania tego typu mogą być dosyć istotne dla instytucjonalnych inwestorów z dwóch powodów głównych. Oddzielają po pierwsze one podmioty, które przechowujące aktywa od nimi zarządzających podmiotów, a po drugie zmniejszają samo ryzyko samej defraudacji pracowników.

ING a sama technologia blockchain

Pod koniec miesiąca października informowaliśmy tutaj o tym, że ING Bank ogłosił pełen przełom w branży blockchain, który jak twierdził sam znacznie poprawi zarówno bezpieczeństwo jak i także samą prywatność transakcji, która zawierane są na blockchainie R3 Corda.

Otóż 23 października podczas konferencji, która zrzesza programistów – CordaOne, oddział się zajmujący samą technologią ksiąg rachunkowych rozproszonych przynależny właśnie do banku ING zaprezentował księgę białą. Zdaniem całego badawczego zespołu informacje, które są powiązane z transakcjami ważnymi nie powinny być w żadnym wypadku ujawniane. Wydaje się być to wszystko jak najbardziej logiczne.

Leave a reply