Grayscale już trzyma pół miliona bitcoinów!

0
769

W ramach samego funduszu Bitcoin Trust, którym bezpośrednio zarządza Grayscale, znajduje się w chwili obecnej ponad pół miliona BTC.

Grayscal także poinformował, że posiada w zasobach swoich bitcoiny o przekraczającej wartości 8,35 miliarda dolarów. Dokładnie odpowiada to 2,69 procent podaży Bitcoina. Dodając szacunki Chainalysis, jakoby około 3,7 miliona BTC utraconych zostało na zawsze. Okazuje się, że w tamach samego Bitcoin Trust znajdować się może nawet 3,37 procent podaży aktualnej kryptowaluty w obiegu.

Instytucje są coraz bardziej chętne na GBTC

Opłaty, które instytucjonalni inwestorzy są gotów zapłacić za możliwość przechowywania oraz zakupu BTC w ramach funduszu regulowanego, nie są w zasadzie niczym zaskakującym. Udziały poszczególne w Grayscale Bitcoin Trust są wyceniane obecnie na 18,86 USD. Co więcej Grayscale pobiera także opłatę roczną w wysokości dwóch procent.

Grayscale Bitcoin Trust także akumulował bitcoina w roku bieżącym w dynamicznym niezmiernie wymiarze. Wypada nam zaznaczyć, że liczba BTC, które się znalazły w samej jurysdykcji funduszu wzrosła prawie o pięćdziesiąt procent w ciągu ostatniego pół roku. Jest to bardzo gwałtowny wzrost jeśli chodzi o fundusz, który uruchomiony został siedem lat temu. Zatem nie dziwią nas sugestie odnośnie wzrostu gwałtownego zainteresowania bitoinem ze strony instytucjonalnych podmiotów.

Wpływy największe w historii

Fundusz Grayscale w zeszłym tygodniu odnotował największy w całej historii tygodniowy napływ środków, jednocześnie przyjmując pod swoje skrzydła dokładnie 15 907 BTC o wartości niemal dwustu piętnastu milionów dolarów.

Grayscale’s Ethereum Trust także zwiększył zakupy swoje w roku 2020. Fundusz obecnie posiada około 1,175 miliarda dolarów w Ethereum, a więc 2,24 procent całościowej kapitalizacji ETH.

Osiem funduszy pozostałych Grayscale obecnie zarządza aktywami o wartości prawie czterystu milionów USD. W połączeniu z takimi zasobami jak ETHE oraz GBTC. Daje to wartość łączną cyfrowych aktywów zarządzanych przez firmę o wymiarze dziesięciu miliardów dolarów.

Leave a reply