Gra oparta na wykorzystaniu technologii blockchain – IOST

1
612

Jednym z najbardziej interesujących projektów obecnych na rynku blockchain jest IOST, który właśnie zaprezentował swój najnowszy produkt w postaci gry. Jest to niezwykle ciekawa alternatywa nawet dla osób, które nie wykazywały do tej pory zbyt dużego zainteresowania grami komputerowymi. Przedstawiona opcja oparta jest na technologii firmy.

IOST niezwykła historia o Sanguo Zhi

Opowieści o Sanguo Zhi znana również jako legenda „Trzech Królestw”  to nic innego jak chińska kronika sięgająca III wieku. Opowiada ona o epoce Trzech Królestw w starożytnych Chinach. Czyli okresie w którym doszło do swoistego rozbicia na dzielnice w Państwie Środka. Jak mówi legenda kraj rozpadł się wówczas na trzy bezustannie, rywalizujące ze sobą kraje. Jak można przeczytać w kronikach pochodzących z XIV wieku posłużyło to za podwalinę wykorzystaną do napisania wielkiej i znanej powieści historycznej noszącej tytuł „Opowieści o Trzech Królestwach”. Zapisana historia sama w sobie od zawsze wywierała ogromny wpływ na twórców. Będąc zarazem jednym z najbardziej fascynujących i interesujących okresów w historii starożytnych Chin. „Opowieść o Trzech Królestwach” wielokrotnie służyła jako inspiracja dla twórców  wielu gier wideo zaczynając od lat 80-tych XX wieku, aż po dzień dzisiejszy. Na poparcie powyższej tezy może posłużyć fakt, że właśnie teraz na rynek wchodzi kolejny produkt tego typu. Należy jednak mieć na uwadze, że Crypto Sanguo jest produkcją innowacyjną i wyjątkową.

Kilka słów o Crypto Sanguo

Crypto Sanguo jest pierwszą grą strategiczną MMORPG, której fabuła została zbudowana z wykorzystaniem baz technologii blockchain IOST. Wspomniany produkt jest dedykowany zarówno dla urządzeń mobilnych, jak również na komputery PC. Cel przyświecający graczom polega na  zbieraniu zarówno materiałów jak i ekwipunku oraz rzecz jasna tokenów obecnych w świecie Sanguo funkcjonujących pod skrótem SGT. Jak nie trudno  się domyślić w świecie w którym toczy się fabuła gry nic nie przychodzi łatwo. Produkcja przeznaczona jest dla wielu użytkowników. I opiera się na walce niemal każdego z każdym. A o co można walczyć w tej niezwykłej krainie? O limitowane zasoby rzecz jasna. Wykorzystując zgromadzony ekwipunek oraz tokeny Sanguo (SGT) gracze mogą doposażać oraz ulepszać awatarów swoich bohaterów. Wszystko ma oczywiście posłużyć pokonaniu kolejnych wrogów.

Crypto Sanguo trafi do przedsprzedaży pod koniec sierpnia bieżącego roku. W założeniu ma trwać przez tydzień. Sam proces ma być oparty na mainnecie IOST. Po zakończeniu przedsprzedaży gracze będą mogli przystąpić do wydobywania tokenów Sanguo (SGT), grając w zakupioną grę. Ponieważ wszystkie tokeny będą generowane z wydobycia spowoduje to, że nie będą osiągalne przez żadne dodatkowe ICO.

W odróżnieniu do większości projektów tego typu  zespół programistów oraz wszelkiego rodzaju kanały marketingowe zatrzymają dla siebie tylko 10% wpływów. Pozostałe 90% wpływów uzyskanych ze sprzedaży produktu ponownie trafi do jego graczy.

1 comment

Leave a reply