Gdy stoi w miejscu Bitcoin, Dash znacznie mocniej odbija

0
736

Po wzroście środowym o 1,5 procenta Bitcoin w czwartek porusza się nadal przy ograniczonej zmienności, jednak wolumenach wysokich, utrzymując sam pozom wsparcia 4800-5000 dolarów oraz konsolidację tygodniową. Brak ruchów dynamicznych w zakresie kursu BTC również uspokaja resztę kryptowalutowego rynku, gdzie znacznie bardziej dynamiczne umocnienie jedynie notuje Dash, rosnąć w ciągu ostatniej doby o ponad dwadzieścia dwa procent.

Bitcoin to the ground, czy to the moon? Opinie analityków są mieszane.

Po spadku zeszłotygodniowym o kilkadziesiąt procent podczas jednej sesji Bitcoin się zatrzymał na wysokości dołków z miesiąca kwietnia roku ubiegłego oraz obecnie okolice pięciu tysięcy dolarów zapewniają mu wsparcie. Cena w kilkuset dolarowym zakresie konsoliduje oraz dopiero jego wybicie górą czy też dołem pozwoli nam odpowiedzieć jaka będzie jego dalsza przyszłość.

Jeśli chodzi o zdania analityków to są na ten temat podzielone. Ci, którzy są nastawieni bardziej niedźwiedzio, jak Peter Brandt sugerują nam, że kurs BTC może się osuwać w kierunku tysiąca dolarów. Jednak projekcje mniej drastyczne również prezentował Maksymilian Bączkowski, który zakładaj kontynuację osunięć do poziomu wynoszącego 3100 dolarów.

Zaś z drugiej strony Szczepan Bentyna uważa, że zbliżający się wielkimi krokami halving BTC może tym samym być dla sieci kryptowaluty tym samym co zamknięcie połowy kopalni fizycznych złota oraz może w perspektywie średniej czasu wpływać dynamicznie na podbicie cen.

Od czysto technicznej strony Btcoin jak na razie jednak stoi w miejscu. Jeśli ma rosnąć ponownie, to przede wszystkim musi powrócić do minima z miesięcy listopada i grudnia roku ubiegłego pokonując poziom wynoszący 6400 dolarów. Negacją scenariusza tego byłoby pogłębienie się obecnych minimów.

Altcoiny w miejscu, a Dash jest jednym z mocniej rosnącym wyjątkiem

W momencie gdy rośnie Bitcoin w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin o zaledwie półtorej procenta na pozostałych kryptowalutowach głównych nie widać również większej zmienności. Ether zwiększa wartość swoją o 2,16 procent do 116,80 USD, z kolei XRP traci 1,02 procent oraz spada o 0,1441 USD, a Bitcoin Cash z kolei zyskuje 1,65 procenta oraz kosztuje 181,04 USD.

W tejże grupie wyróżnia się tak naprawdę jedynie Dash, który dzięki samej aprecjacji o ponad dwadzieścia dwa procent wskakuje ponownie do grona dwudziestu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji oraz się przyczynia do skoku wartości łącznej całego kryptowalutowego rynku, która rośnie w czwartek o niemal trzy procent oraz pokonuje poziom 152 miliardów dolarów.

Podobnie jak BTC, sam Dash, konsolidował na minimach lokalnych (jest to poziom ponad 40 dolarów) po deprecjacji zeszłotygodniowej, sesja środowa przyniosła jednak próbę odbicia silniejszego oraz powrót nad poziomem sześćdziesięciu dolarów. Jest to niezmiernie ciekawa sytuacja. Czas pokaże jak to będzie wyglądało w niedalekiej przyszłości.

Leave a reply