lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Czy lepiej jest inwestować w Bitcoin lub Ethereum w 2020 roku?

Tak jak w termacie. jak myslicie w co lepiej zainwestowac na ten moment?

Zainwestuj w oba.

Obecnie jesteśmy świadkami pewnego rodzaju "zastoju", ale są ku temu powody. Należy przyjrzeć się sytuacji, biorąc pod uwagę to, co wydarzyło się w tym roku i jakie są tego przyczyny.

Krótko mówiąc, znacznie różnią się one od tych, które były katalizatorem wzrostu 2 lata temu. W 2017 roku wszystko to dotyczyło spekulacji. Wskaźnik BTC wzrastał codziennie i opierał się na zaufaniu ludzi, że jutro będzie jeszcze wyższy. Oznacza to, że zbudowano klasyczną piramidę finansową.

Teraz sytuacja jest inna. Ludzie, którzy popełnili takie błędy są już podejrzliwi wobec rosnącego rynku, więc ten czynnik wzrostu nie był tak istotny jak kilka lat temu. Teraz wszystko opiera się na inwestorach instytucjonalnych, na profesjonalnych graczach rynkowych, którzy dokładnie analizują wszystko przed zainwestowaniem swoich milionów, a nie oczekują wzrostu tylko dlatego, że BTC był drogi wczoraj. Możemy polegać na ich działaniach.

W związku z tym zaufanie tych facetów opiera się na faktach, a nie na czystych oczekiwaniach. Więc polegają na tym, że blokchain staje się jedną z najpopularniejszych technologii w sferze bankowej, na tym, że już całe miasta wykorzystują blokchain w codziennych sprawach rządowych. O tym, że nawet altcoiny stają się tak silne, że mogą uwolnić swój własny blokchain i sieć społeczną (jak na przykład SilentNotary ze swoim Ubikiri), nie są one na poziomie ICO.

Można stwierdzić, że teraz wszystko nie jest tak chwiejne jak przedtem. Temu wzrostowi można zaufać.

Na początku odpowiedzi wspomniałem, że istnieją powody, dla których wzrost ma być zatrzymany (była niewielka korekta, potem wzrost ponownie, potem korekta ponownie, potem wzrost ponownie itp.) Koszt pozostaje na mniej więcej tym samym poziomie.