Dolarowa lokata na blockchainie. Rocznie 6 procent

1
744

Dokładnie ponad 6 procent zysku roczne. Odsetki są nalicza w rzeczywistym czasie. Możliwość wypłacenia wszelkich środków razem z odsetkami naliczonymi w momencie dowolnym. Czy brzmi to jak dobra lokata?

Warto przekonać się jak założyć lokatę przy wykorzystaniu blockchain oraz także protokół Compound Finance. Jednak zanim przejdziemy do samej instrukcji jak to w ogóle zrobić, to opowiemy sobie jak to działa oraz także rozwiejemy wszelkie wątpliwości, że jeśli to nie jest bank, to na pewno jest to finansowa piramida.

Jeśli chodzi o same inwestycje, to maksymą najważniejszą jest nie stracić w żaden sposób. Powinniśmy dlatego uważać komu dokładnie swoje pieniądze powierzamy. Szczególnie, że w samej dobie internetu finansowe piramidy działają o wiele prężniej, a niżeli kiedykolwiek. Nikt nie chce się z nas naciąć na kolejnego DasCoina czy też AmberGold.

Jak dokładnie działają – smart contracty Compound?

Mają one w zasadzie dwie role główne. Pierwsza to samo gromadzenie środków w pożyczkowej puli oraz wynagradzanie odsetkami tych, które te środki dostarczają. Z drugiej strony z kolei protokół udziela z tej puli pożyczek. Algorytm w sposób automatyczny na podstawie samego popytu oraz podaży wyznacza odsetki aktualne pożyczek oraz z tego wynikające samo oprocentowanie lokat. Niemal dzieje się to w rzeczywistym czasie. Środki, które są zgromadzone w pożyczkowej puli nie mogą w żadnym wypadku zostać wyprowadzane z niej przez absolutnie nikogo. Tak właśnie zaprogramowany został smart contract i nie może tego nikt zmienić. Dlatego też nie ma żadnego ryzyka, że twórca danego systemu ucieknie z naszymi prywatnymi środkami.

Skąd wzięło się oprocentowanie dwa razy lepsze?

Nadeszła pora na odpowiedzenie sobie, jak to możliwe, że samo oprocentowanie jest o dwa razy większe, a niżeli w zwykłych bankach. Jak już wiemy odsetki są automatycznie wyliczane przez dany algorytm. Dzieją się to w samej reakcji na rynkowe prawa. Jedno ono zwiększane czy też zmniejsza w zależności od tego, jak wielu chętnych jest na wzięcie samej pożyczki oraz ilu chętnych jest na udostępnianie środków swoich poprzez założenie lokaty. To oprocentowanie balansuje aktualne rynkowe siły. Jest to o wiele bardziej efektywna sama alokacja środków, a niżeli to ma miejsce w finansowym sektorze. Oprocentowanie kredytów jak i także lokat się nie zmienia na bieżąco oraz w zależności od rynkowych zmian. Za ich zmiany na samym poziomie banku już odpowiada jego dyrekcja.

Podusmowanie

Dolarowa lokata w stablecoinie DAI właśnie w Compound Finance to bardzo ciekawa opcja oszczędzania bezpiecznego. Nie wchodzimy zupełnie w świat kryptowalut, który bardzo dużym ryzykiem jest obarczony. Chodzi o ryzyko samych kursowych wahań. Trzymamy się jak najbardziej przez cały czas dolara stabilnego. Przy tym otrzymujemy dwukrotne oprocentowanie, które przekracza rynkowe standardy. Ceną jaką za to musimy zapłacić, to zapoznanie się z technologią nową blockchain. Jesteśmy ciekawi niezmiernie na ile jest to godne zaufania, abstrakcyjne oraz także proste do zrobienia dla osób, które do tej pory miały w ogóle styczność z samym blockchainem.

1 comment

Leave a reply