Czy PayPal stworzy dla Libry konkurencje emitując własną kryptowalutę?

0
494

 Czy firma ta wyemituje swoją własną kryptowalutę?

Czy PayPal chce Librze zagrozić?

Okazuje się, że PayPal wkrótce może wyemitować swoją własną kryptowalutę. Mówi o tym CSO CaoinShares. Byłaby to w efekcie konkurencja na przykład dla Libry Facebooka.

– Czy PayPal będzie chciał stworzyć swoją kryptowalutę?

– To sugeruje – CSO CoinShares.

– Byłaby to spora konkurencja między innymi dla Libry Facebooka.

Czy PayPal stworzy swoją własną kryptowalutę? Jesteśmy ciekawi

Meltem Demirors, która jest CSO w zarządzającej firmie cyfrowymi aktywami CoinShares mówi, że nie będzie w żadnym wypadku zaskoczona, jeśli PayPal wyda swój własny token lub też kryptowalutę po tym, jak właśnie gigant ujawnił informacje o wsparciu jego dla rynku bitcoina.

W wywiadzie, który miał miejsce w dniu 21 października dla programu o nazwie Fast Money Demirors stwierdziła, że samo wsparcie dla kryptowalut ze strony PayPala ostatecznie może się stać z podstawą do uruchomienia swojej własnej waluty cyfrowej tejże firmy.

Meltem Demirors powiedziała, że nie zdziwiłaby się, gdyby w ciągu najbliższych sześciu czy też maksymalnie dwunastu miesięcy PayPal wprowadził na rynek swoją własną walutę cyfrową podobną do dolara cyfrowego, którą możemy obserwować w wielu płatniczych firmach.

Meltem Demirors także powiedziała, że PayPal może być zainteresowany uruchomieniem swojego własnego tokena czy też kryptowaluty i byłoby to odpowiedzią na pytanie, dlaczego firma ta opuściła oficjalnie szeregi samego Stowarzyszenia Libra, a więc organu, który zarządza projektem waluty cyfrowej Libra Facebooka. Przypomnijmy, że PayPal dołączył także do inicjatywy już na samym początku, a więc w czerwcu 2019 roku. Opuścił samą organizację już po kilku miesiącach, uważając, że nie chce, aby regulacyjna kontrola Libry “wkraczała w jego własny biznes”.

Dyrektor generalny PayPal, niejaki Dan Schulman, następnie powiedział, że to jego firma właśnie opracowuje produkt, który jest niekoniecznie konkurencyjny w stosunku do samej Libry. Możemy się jedynie domyśleć czy chodziło mu właśnie o tę kryptowalutę? Zastanówmy się nad tym nieco głębiej.

Prawdziwe wejście smoka

21 października miało miejsce oficjalne ogłoszenie PayPal, że firma wprowadzi samą możliwość “przechowywania, kupowania oraz także sprzedawania” naprawdę wielu kryptowalut, w tym także bitcoina (BTC), ETH (etheru), BCH (bitcoin cash) oraz LTC (litecoina) bezpośrednio przy pomocy portfela cyfrowego PayPal. Dzięki swojej nowej funkcji wszyscy klienci PayPala będą jak najbardziej mogli używać kryptowalut do robienia zakupów u dowolnego z dwudziestu sześciu milionów sprzedawców na całym naszym świecie.

Wszystko zapowiada się niezwykle interesująco. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać jak to wszystko się rozwinie. Pewnie każdego dnia mogą się pojawić różne newsy, które będą miały ogromne znacznie dla tego projektu. Meltem Demirors troszkę nas naprowadziła do stanowiska PayPal. Jednak żadnej oficjalnej wiadomości jeszcze nie ma. Musimy poczekać.

Leave a reply