Co to jest Komgo? Startup o innowacyjnym charakterze.

0
658

Nowoczesność zaskakuje. Nie tylko Europa Zachodnia i świat stosują nowoczesne metody zakupowe. Wschód, czyli Rosja, też są otwarte na wszelkie nowinki. Obecnie w Rosji dokładnie sprawdzane jest finansowanie handlu oparte na technologii blockchain. Umowę podpisały ze sobą Sberbank Switzerland AG oraz szwajcarska platforma Komgo – a jest to umowa bardzo innowacyjna. Technologia blockchain to nowinka, a skupia się na cyfryzacji finansowania usług handlowych. Jest to bardzo ważne, a nawet strategiczne działanie Sberbanku. Rosja oraz inne kraje należące wcześniej do Wspólnoty Niepodległych Państw, są niezwykle istotne w takich operacjach, obsługują różnorodne przepływy finansowe na całym globie, obracają miliardami dolarów. Podpisanie umowy z Komgo powinno podnieść efektywność takich działań i sprawdzić się bardzo dobrze. Wystarczy poczekać na efekty takich działań.

Co to jest Komgo?

Jest to startup o bardzo innowacyjnym charakterze, zgodnym z duchem naszych czasów. Jego celem jest finansowanie handlu oraz monitorowanie transakcji, aby były one w pełni bezpieczne i zgodne z prawem, a jednocześnie nie angażowały wyłącznie gotówki, lecz także inne waluty.

Sberbank niedawno podjął współpracę z Komgo oraz S7 Airlines, czyli rosyjską linią lotniczą znaną na rynku takich usług. Planuje sprzedawanie biletów lotniczych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii blockchain. W Szwajcarii działa grupa, której zadaniem jest szeroko rozumiane wsparcie dla firm stosujących blockchain. Badania naukowe także zostały podjęte, aby popularyzować płatności tego rodzaju. Do grupy należy wiele firm, między innymi Ticino Blockchain Technologies Association, Uniwersytet Nauk Stosowanych Południowej Szwajcarii, Bitcoin.com, Copernicus Holdings, Szwajcarskie Konsorcjum Blockchain. Cała sprawa zapowiada się obiecująco. Strona rosyjska planuje wprowadzić walutę nawiązującą do bitcoina, a używaną w Rosji. Zapowiada się ciekawy rozwój nowych technologii na wschodnich rynkach.

Aviatrade handlująca samolotami, zaczęła stosować bardzo innowacyjną metodę płatności, czyli kryptowaluty. Wystawiła na sprzedaż odrzutowiec Gulfstream z 2014 roku i czeka na płatność w bitcoinie, a cena wynosi 3750 BTC. Może to być przełom, ponieważ oczekuje się, że dzięki kryptowalutom ominięte zostaną komplikacje związane z przekazami transgranicznymi, a to jest bardzo ważne dla firm. Ponadto Aviatrade obecnie próbuje sprzedać w taki sposób aż 13 odrzutowców, które kosztują ok. 73 miliony dolarów USA. Inna firma, Antonopoulos również próbuje sprzedawać odrzutowce w taki właśnie sposób, aby móc osiągać zyski i ułatwiać przepływy finansowe. Nadeszła nowa era – bitcoin jest w grze, a firmy próbują nowoczesnej formy handlu z użyciem kryptowalut. Zobaczymy, jakie będą tego efekty i w jaki sposób rynek zareaguje na handel realizowany na nowoczesną modłę. Jeśli kryptowaluty sprawdzą się w kilku firmach to być może cały biznesowy świat zacznie funkcjonować kompletnie inaczej. Czas pokaże, ale być może czeka nas bitcoinowa rewolucja.

Leave a reply