Co czeka rynek kryptowalut w 2020 r.?

1
574

Co na początku 2020 r. mówią o Bitcoinie i przyszłości rynku kryptowalut autorytety tej branży? Thomas Lee, ekspert i założyciel firmy analitycznej Fundstrat twierdzi, że nowa dynamika obserwowana na rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach, to dobry prognostyk, który sugeruje, że rynek kryptowalut w 2020 r. będzie wzrastał! To dobry znak dla osób, które od słynnego krachu Bitcoina z około 20 000 $ na 6 000 $ za sztukę, czekają w napięciu na odbicie się cen i ponowne zyski.

Styczeń rajdem cenowym dla inwestujących w kryptowaluty

Pierwsze tygodnie nowego roku, to prawdziwy rajd cenowy kryptowalut, który jednoznacznie wskazuje, że na ten rynek znów wracają inwestorzy i w najbliższym okresie potencjał do zysków będzie wysoki. Thomas Lee zauważa również, że kurst Bitcoina może jeszcze mocno wzrosnąć, ponieważ na jego cenę wpłynie nadchodzący halving BTC (podział bloku i zmniejszenie nagrody otrzymywanej przez górników za wykopanie 1 BTC o połowę).

Każdy poprzedni podział BTC, zwany halvingiem powodował znaczące, kilkuset procentowe wzroty ceny, więc eksperci i analitycy finansowi wskazują, że ta historia znów może się powtórzyć, tworząc rzesze kolejnych kryptowalutowych milionerów. Jednocześnie część analityków twierdzi, że nadchodzący halving nie będzie już grał tak wielkiej roli dla ceny Bitcoina, jak poprzednie.

Rośnie optymizm kryptowalutowych inwestorów

Ożywienie na giełdach kryptowalut dotyczy od pierwszych dni roku 2020 nie tylko „króla” czyli Bitcoina, ale również innych coinów z topowej dziesiątki w rankingach kryptowalut. Coraz większe znaczenie maja również tzw. stablecoiny, czyli kryptowaluty, które utrzymują stałą wartość cenową, i po które chętnie sięgają inwestorzy, którzy nie chcą wychodzić z rynku, ale ze względu na duże wahania cen wolą kupić kryptowaluty o stałym kursie, tak by w odpowiednim momencie móc je sprzedać, nie tracąc na wartości w stosunku do USD i zakupić np. BTC czy inne kryptowaluty na aktualnym spadku ceny, dającym perspektywę do przyszłek odsprzedaży na znacznym zysku.

Wśród stablecoinów niezmiennie dominuje Tether (USDT), ale na znaczeniu nabiera też Paxos (PAX), USDC oraz dostępny na giełdzie Binance BUSD.

Ethereum i Bitcoin będą dominować w 2020?

Coraz większa liczba finansistów, a także sama firma Fundstrat, która prowadzi regularne raporty na temat nastrojów i okazji do zarobku na rynku kryptowalut dostrzega potencjał Ethereum i Bitcoin do bycia głównymi graczami jeśli chodzi o zainteresowanie inwestorów w 2020 r. Wg Thomasa Lee inwestorzy darzą ETH i BTC największym sentymentem, i to do nich będzie należał ten rok. Tymczasem BTC z dnia na dzień zmienia cenę i wciąż nie może przebić oporu na linii dojścia do 10 000 USD, co wg analityków zdarzy się już wkrótce. Inwestorzy odliczają do tego momentu z niecierpliwością, licząc na to, że przekroczenie 10 000 USD za sztukę BTC będzie punktem przełomowym do kolejnych, raptownych wzrostów cen.

O dobrym czasie dla rynku kryptowalut mówi też coraz większe uregulowanie rynku, dzięki któremu w kryptowalutowy biznes coraz śmielej wchodzą wielkie firmy i instytucje. To one jak dotąd czekały z inwestycjami, obawiając się represji ze strony rządów, ale w miarę pojawianie sie regulacji i zasad „gry”, coraz chętniej inwestują w wirtualne waluty.

Leave a reply