Blockchain o smaku kawy – innowacyjna rewolucja

0
522

W ostatnim czasie GrainChain wydało oświadczenie, w którym przekazało opinii publicznej, że rozmowy z przedstawicielami branży kawowej z Hondurasu uległy szczęśliwemu zakończeniu. Mówiąc ściśle spółki podpisały umowę partnerską, która ma zapewnić nie tylko rozwój Blockchainowi, ale również wprowadzić kawę na kryptowalutowe salony.

Zasady gry

Partnerstwo ma się skupiać na na poprawie transparentności przewożonych dostaw z Ameryki Środkowej. Dla wielu Honduras jest niebezpiecznym, biednym państwem, w którym na każdym kroku czekają nowe zagrożenia. Być może jest w tym ziarenko prawdy, a nawet dwa, ale przede wszystkim Honduras można określić mianem jednej ze stolic kawy.

Powodem tego określenia są światowe dane, według których kraj ze stolicą w Tegucigalpa jest jednym z głównych producentów towaru, określanym jako afrodyzjak, czy napój bogów, a mianowicie kawy. Niestety drugim niepodważalnym faktem jest sprawa kryzysu gospodarczego w Hondurasie. Ten kraj już od kilku lat zmaga się z trudnościami jakie niesie bessa. Przyczyną regresu jest spadek cen produktów, ale i również brak równowagi w państwie, zarówno tej gospodarczej jak i politycznej.

Wybawca w postaci GrainChaina

Bez dwóch zdań GrainChain zainteresował się współpracą z przedstawicielami branży kawowej z całego Hondurasu ze względu na możliwe zyski, jakimi może zaowocować taka współpraca w przyszłości. Elementarnym zadaniem postawionym przez władze spółki jest zwiększenie zaufania między bankami a rolnikami. W osiągnięciu założonego celu ma pomóc wprowadzenie transparentności danych i ich dokładności w działaniach, które będą prowadzone na tzw. porządku dziennym.

Takie ruchy mają zagwarantować platformie szybkie i przede wszystkim prawidłowo zaksięgowane płatności. Wykonanie założonego celu nie jest jednak takie proste. Aby osiągnąć końcowy sukces spółka musi zagwarantować rolnikom dostęp do cyfrowych portfeli, aby mogli oni ubiegać się o pożyczki, których celem będzie rozbudowa gospodarstw i polepszenie warunków życia. GrainChain zamierza przekonać banki, oferując im permanentny dozór nad wydawanymi przez rolników pieniędzmi. Platforma bardzo inteligentnie negocjuje pomiędzy dwoma stronami tak, aby jednocześnie zadowolić obu kontrahentów, jak i zagwarantować sukces finalny spółce.

Napięte, ale owocne negocjacje

Według doniesień medialnych GrainChain prowadzi bardzo uważnie rozmowy ze swoimi interesantami. Inteligentne podpisanie kontraktów ma przyczynić się do znacznej poprawy identyfikowalności oraz logistyki operacji wykonywanych przez dostawców, jak i kupców. Luis Macias CEO GrainChain następująco wypowiada się w mediach:

 Wierzymy, że budowa przemysłu rolniczego za pomocą nowych narzędzi opartych na technologi Blockchain nie tylko zachęci do ponownych inwestycji, ale także znacznie poprawi zaufanie”. W wyniku negocjacji rolnicy mają także dostać dostęp do aplikacji mobilnych, których celem będzie kontrola otrzymanych i zgromadzonych na kontach środków. Co więcej dane stricte powiązane z towarami, m.in. jakość, ilość mają być kontrolowane przez podmiot należący do GrainChain. Ten ruch ma zagwarantować platformie możliwość błyskawicznych rozliczeń umów, ale również pozwoli na usunięcie tzw. błędy ludzkiego. 

Leave a reply