Bitcoin ulokował się na rynku instytucji

0
834

Raoul Pal, który był menadżerem Goldman Sachs, a aktualnie zajmuje stanowisko dyrektora generalnego Real Vision, udzielił w ostatnim czasie wywiadu dla Giovanniego Pigni z CT. W trakcie rozmowy przestawił, że w najbliższym czasie przewiduje ogromny wzrost wartości Bitcoina. Na ten moment, szacuje jego przyszłą wartość na poziomie 20.000 USD. Co więcej, jego zdaniem to dopiero początek hossy.

Bitcoin ulokował się na rynku instytucji

Podczas przeprowadzonej rozmowy obszernie poruszono tematykę związaną z Bitcoinem. W ciągu jej trwania, Pal przedstawił, że wśród jego znajomych z tej samej branży, bardzo często dochodzi do szybkiego wprowadzania na rynek klientów instytucjonalnych, rodzinnych, a także przedsiębiorstwa zajmujące się funduszami kapitałowymi. Przywołuje wydarzenia z 2017 roku, kiedy kurs Bitcoina zwiększył swoją wartość aż 100-krotnie i uplasował się na 20.000 USD. Dlatego też jest powściągliwy w porównywaniu obecnej sytuacji z ówczesną, ponieważ na ten moment 20.000 USD nie posiada takiego samego znaczenia.

Raoul Pal docenił fenomen Bitcoina, dlatego też jest jedną z wielu osób, która wyczekuje bańki na kryptowalutach. Wskazuje, że bez względu na sytuację gospodarczą te środki trafiają na rynek. Przyczyn upatruje w wielu aspektach. Przedstawia, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna dla ogółu dopiero w III kwartale 2021 roku. A przy tym europejska gospodarka nieustannie odnotowuje spadki, i to gwałtowne. Analogiczna sytuacja ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Pod znakiem zapytania pozostają święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Prawdopodobnie zmiana na stanowisku prezydenta sprawi, że w styczniu i w lutym gospodarka będzie zablokowana. Ponad to, przełoży się na to również wzrost zachorowań po Święcie Dziękczynienia, Nowym Roku i Bożym Narodzeniu.

Czy BTC będzie kosztowało 150 000 USD?

Pal przedstawia bardzo odważne prognozy, że za rok BTC będzie kosztował aż 150.000 USD, a dodatkowo podkreśla, że to pesymistyczne założenia. W realistycznej wersji bierze pod uwagę przepływ funduszy i zaniżenie ceny przez model PlanB. Pal zdaje sobie sprawę o panującym przekonaniu o niższej cenie, z czym się nie zgadza z uwagi na ilość pieniędzy wprowadzany na rynek. Jego zdaniem BTC przekroczy 250.000 USD, jednak nie potrafi sprecyzować kiedy.

Sprawdź teraz vouchercbd.com

Leave a reply