Bayer oraz Ant Financial wdrożą w rolnictwie blockchain

0
599

Bayer Crop Science to lider jeśli chodzi o ochronę biotechnologii, roślin oraz higieny sanitarnej. Razem z Ant Financial, a więc spółką z sektora płatności, która jest powiązana z serwisem o nazwie Alibaba, nawiązały ciekawą współpracę. A jaki będzie jej owoc? Zapowiada się naprawdę fantastycznie. Mają zamiar stworzyć blockchaina systemu monitorowania rolniczych produktów.

Blockchain zdecydowanym krokiem wkracza do rolnictwa

Obie spółki podpisały intencyjny list. W jego ramach przewidują wykorzystanie ogólnie technologii blochchain do zwiększania samej wydajności jak i także poprawy dochodowości. Nie możemy zapominać o zapewnieniu produkcji produktów żywnościowych o wysokiej jakości jak i także digitalizacji ogólnej w rolnictwie.

W ramach samej współpracy zostaną połączone zasoby jeśli chodzi o zakres cyfrowych technologii w rolnictwie. Opracowane zostały dokładnie przez Monheim am Rhein. Jest to oddział niemiecki Bayer Crop Science. Do tego w ramach współpracy także rozwiązania z zakresu samej technologii blockchaina, która opracowana była przez Ant Financial.

Na temat celów samej współpracy nie tak dawno wypowiedział się Jiang Geoff, który jest wiceprezesem oraz dyrektorem zarządzającym w Ant Financial’s Inteligent Technology Group.

Co konkretnie powiedział? Powiedział, że dzięki współpracy z Bayer, ich wiedza z samego zakresu technologii blockchain w rolnctwie na pewno wpłynie na poprawę responsywności oraz także transparentności łańcucha dostaw. Co więcej także dostarczy większą wartość rolnikom, konsumentom oraz ogólnie społeczeństwa.

A kiedy Spółka Ant Financial została założona? Spółka o nazwie Ant Financial założona została w 2014 roku. Jednak dokładnie 33 procent udziałów jej znajduje się nigdzie indziej jak w rękach Alibaby. Do niej należy między innymi jeden spośród dwóch wiodących systemów mobilnych płatności chińskich Alipay, a drugim jest WeChat. Ant Financial także rozwija działalność jeśli chodzi o zakres przekazów pieniężnych międzynarodowych w ubiegłym roku wdrożyła system samego przesyłu środków dokładnie pomiędzy Hongkongiem a Filipinami.

Bayer Crop Science to spółka, która w roku 2018 przejęła właśnie Monsanto. Monsanto jest koncernem międzynarodowym, który się specjalizuje w chemii organicznej oraz także biotechnologii w rolnictwie. A do tego prowadzi także prace z zakresu technologii właśnie blockchaina. Nie zapominajmy także o tym, że w zeszłym roku spółka ta podpisała właśnie umowę ze startupem konkretnie z branży blockchain BlockApps.

Jak widać na załączonym obrazku wszystko to wydaje się nieco skomplikowane, ale w rzeczywistości wcale takie nie jest. Wszystko jak najbardziej jest do zrozumienia. Musimy jednak odnajdywać się w podstawach tej branży, aby móc zagłębiać się w większe szczegóły. To co powyżej zostało przekazane na pewno należy już do takich kwestii problematycznych, na których musimy się znać. Pierwsza lepsza osoba nie jest w stanie tego w ogóle pojąć. Pamiętajmy o tym.

Leave a reply