Baidu tani hosting blockchaina – Nowa usługa wkracza do akcji

0
564

Baidu, a więc najpopularniejsza chińska internetowa wyszukiwarka uruchomiła nową usługę, która jest oparta na technologii blockchaina. Skierowana ona została bezpośrednio do programistów jak i także do dużych oraz małych firm, które skupiają się na budowie aplikacji zdecentralizowanych.

Baidu „Open Network”

Zgodnie z wydanym komunikatem przez państwową chińską gazetę STCN, nowa usługa wdrożona została przez Baidu już w ten poniedziałek. Była nazywana siecią otwartą. Jej celem głównym jest zapewnienie rozwiązań dla użytkowników mniejszych, przy dużo niższych kosztach oraz także mniejszych technologicznych barierach. Tenże ruch wpisał się w ramy, które były wyznaczone przez rząd chiński, który z kolei zachęcał firmy z całego kraju do wykorzystania jakże ogromnego potencjału blockchaina.

To właśnie ta sieć zbudowana została na technologii open source opracowanej przez Baidu. Składa się z węzłów sojuszy, które są rozproszone po całym kraju oraz także pozostaje jak najbardziej zgodna ze standardami chińskimi. Użytkownicy w ten sposób zyskają środowisko idealne do wdrażania aplikacji, które są oparte na blockchainie oraz także przetwarzania danych. Z kolei protokół XuperChain obsługuje kontrakty inteligentne, które korzystają z języka Solidity, który należy do sieci Ethereum.

Skąd w ogóle ten pomysł?

W maju roku ubiegłego Baidu ogłosiło, że udostępni sieć publiczną XuperChain, aby pod lupę wziąć wyzwania potencjalne, z którymi się mierzą użytkownicy. Wówczas wykazano, że same koszty badań rozwoju blockchaina jak i także bariery wejścia są za wysokie. Aby w ogóle móc tę technologią popularyzować są niezbędne oraz kontrolowane, bezpieczne i łatwe w samym użyciu sieciowe urządzenia.

Usługa obecnie uruchomiona nie jest przedsięwzięciem pierwszym firmy, które ma za zadanie pomóc programistom przy tworzeniu aplikacji własnych. W lutym ubiegłego roku do życia zostało powołane BBE (Baidu Blockchain Engin). Do jego celów głównych należało rozwiązanie problemów z masową pamięcią oraz także umożliwienie klientom poznania jak i także opracowania samych sposobów komercjalizacji właśnie technologii blockchain.

Zalety główne nowej sieci

Według poszczególnych raportów Baidu, sieć otwarta XuperChain posiada cztery cechy istotne. Przede wszystkim się koncentruje na bezpieczeństwie. Właśnie z tego względu przeszła wszelkie badania pod kątem zgodności ze standardem chińskim blockchain. Jej drugą zaletę jest zaś elastyczność oraz bardzo niski próg wejścia.

Można używać śmiało technologii blockchain bez budowania kompletnego łańcucha, a jednocześnie mieć pełen dostęp do jakże bogatych szablonów kontraktów oraz bardzo potężnych funkcjonalnych komponentów.

Z kolei trzecią cechą jest to, że same koszty są tak naprawdę stosunkowo niskie. Płatności elastyczne mogą zostać zrealizowane w zasadzie na żądanie jak i także według wielkości. Wiarygodność oraz otwartość węzłów to już ostatni atut. Sieć obejmuje tak naprawdę siedem hostingów, w tym także węzły na Uniwersytecie Tsinghua.

Leave a reply