Argentine Startup rozwija plaformę blockchain służącą do sądowych sporów

0
644

Startup argentyński opracował świetną platformę z technologią blokowego łańcucha do rozwiązywania sporów sądowych internetowych, jak donoszą brazylijskie media Epoca Business 23 listopada.

Według tych publikacji, podczas FICE, a więc Festiwalu Innowacji i Kultury Biznesowej, Federico Ast dyrektor generalny Kleros – wyjaśnił w jaki konkretny sposób technologia przełomowa zrewolucjonizować może jeden z systemów najstarszych na świecie, stwierdzając, że Kleros to tak naprawdę przyszłość systemu prawnego.

Federico Ast to jeden z założycieli Kleros, a więc startupu, który opracował platformę zdecentralizowaną wymiaru sprawiedliwości, która działa w samym rozwiązywaniu sporów online o typie open source przy pomocy technologii blokowego łańcucha, aby oceniać sprawiedliwie według źródła.

Wykorzystuje się koncepcję zbiorowej inteligencji do tworzenia systemów wymiaru sprawiedliwości w miarę szybkiego, które umożliwiają dużo bardziej przejrzyste oraz ekonomiczne procesy. Aby móc skorzystać z technologii, klient będzie zobowiązany do wypełnienia bardzo prostego formularza, który wyjaśnia pytania prawne, oczywiście zgodnie ze źródłem.

Kolejne informacje

W artykule ponadto wyjaśniają, że platforma jest odpowiedzialna za wybór jury, które było złożone z ekspertów, które zajmują się tworzeniem internetowych stron, którzy zostaną właśnie arbitrem sądowych sporów.

Byłby to w zasadzie kolejny z przypadków zastosowania technologii blockchain w prawnym obszarze. Pamiętać należy, że w miesiącu tym zgłoszone, że dwie firmy się połączyły, aby móc opracować rozwiązania z technologią blokowego łańcucha i je włączyć do prawnego sektora.

Zircoin Tech właśnie z centrali w Argentynie ujawnił, że przy współpracy z firmą Monax, technologią samego oprogramowania blockchain oraz kontraktów inteligentnych z siedzibą właśnie w Wielkiej Brytanii.

Obie firmy opracowałyby rozwiązania łańcuchowe, które dotyczą kontraktów inteligentnych, płatności automatyzacji, zarządzania własnością intelektualną, nieruchomości czy też ogólnie mówiąc sektor prawny.

Bitex oraz Signature połączyły się po to, aby móc wykorzystać technologię blokowego łańcucha w firmie cyfrowej kontraktowej.

Z kolei we wrześniu Signatura oraz Bitex zawarły sojusz, aby móc wykorzystać blokowy łańcuch przy podpisywaniu umów. Dzięki temu właśnie Bitex korzystać będzie mógł z samej technologi elektronicznego podpisu oraz także rejestracji umów z samą technologią blockchain, w ten sposób oszczędzając czas jak i także biurokrację, poprawiając samo doświadczenie partnerów jak i także firmy.

Dzięki właśnie utworzeniu tego sojuszu zapewniają firmie bardzo różne technologiczne rozwiązania do podpisywania dokumentów, które obejmują chociażby identyfikacje sygnatariuszy, podpisy elektroniczne, przechowywanie podpisanej dokumentacji, zarządzenie oraz także znacznik czasu, funkcjonalność czy też tak zwany OpenTimeStamps, a więc system zdecentralizowany oznaczania czasu, który bitcoin wykorzystuje do udowodnienia samego istnienia dokumentów.

Parterstwo: Prawo Kryptowalut w Polsce .pl 

Leave a reply