Aktualna wycena DogeCoina – co dzieje się z tą walutą cyfrową?

0
766

Kurs DOGE odnotował spadek wynoszący przeszło 40% od ATH odnotowanego na początku lutego bieżącego roku. Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie DogeCoinem jest na tak duże, że jego twórcy zdecydowali się na wdrożenie pierwszej aktualizacji od 2019 roku. Na temat tego altcoini kolejny raz wypowiedział się sam Elon Musk

DOGE informacje w pigułce:

  • obecna wycena za pojedynczą monetę DOGE wynosi 0,05120 dolara (USD). Najwyższy dotychczasowy kurs sięgał poziomu 0,08495 dolara (USD).
  • pomimo spadku DogeCoin w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.
  • Elona Musk twierdzi, że spadki widoczne na wykresie DOGE nie mają dużego znaczenia, gdyż bariera ochronna nad nim jest w formie memów, które poprawiają jego rozpoznawalność

W zakresach dobowych wycena DOGE odnotowuje wzrosty

Waluta cyfrowa DogeCoin ukończyła luty z 29% zyskiem. Dla przypomnienia napiszemy, że wspomniany miesiąc rozpoczynała na poziomie 0,03720 dolara (USD) i kończąc go na poziomie 0,04805 dolara (USD). Najnowszy rekord ATH na wykresie DOGE wynosił 0,08495 dolara (USD).

Aktualny kurs za DogeCoin wynosi 0,05120 dolara (USD). W ujęciu dobowym wzrósł on o 3%. Wczorajsza sesja DOGE została zamknięta z zyskiem wynoszącym 5,26%.

Co stanowi tarczę ochronną dla DogeCoin?

Dyrektor generalny Tesli kolejny raz wypowiedział się w sprawie DogeCoin zwracając uwagę na fakt, że spadki wartości widoczne na wykresie nie przenoszą się na postrzeganie tej waluty cyfrowej. Dlaczego? Ponieważ memy odgrywają tu dla niego barierę ochronną.

DOGE cieszy się obecnie taką popularnością, że projekt zaczęły dotyczyć problemy ze skalowalnością. Właśnie z tego powodu została podjęta decyzja o przeprowadzeniu jego aktualizacji. Nowsza wersja protokołu pozwala na szybsze przekazywanie informacji na temat bloków między węzłami. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza wprowadzona zmiana od listopada 2019 roku. Dla przypomnienia wspomnimy, że wprowadzono wówczas Dogecoin Core wer. 1.14.2, a prace nad projektem zostały wstrzymane.

Leave a reply